Luup peale | Kuressaare tegi kõik, mis suutis, aga Paide vastu sellest ei piisanud (galerii!) (0)

Kuressaare andis endast kõik, aga Paide võttis ikkagi oma. Foto: Liisi Troska

Premium liiga 26. vooru kohtumises läksid Paides vastamisi sealne Linnameeskond ja neile külla sõitnud FC Kuressaare. Väravaterohke kohtumine lõppes väljakuperemeeste 6:2 võiduga.

Paide asus kohtumist juhtima juba teisel minutil, kui Sergei Mošnikov leidis kaitsjate vahelt sööduga ääreründaja Edgar Turi, kes palli kindlalt ette posti saatis ja seisuks 1:0 tegi. Pooltunni möödudes lõi Paide oma teise värava, kui pea identses olukorras avanes kaitseliini taha Tur ning palli saanuna tõstis selle üle Magnus Karofeldi, söötjaks sel korral Muhammed Sanneh.

Teise poolaja algusest oli möödunud kümme minutit, kui Kuressaare raudvara Sander Laht leidis sööduga Mattias Männilaane, kes palli terava nurga alt võrku saatis. 65. minutil sai Paide aga taaskord oma tahtmise, kui karistusalas sai palliga konksutada Hollandi ääreründaja Deabeas, kelle löök rikošetist võrgus maandus. Kuressaare ei andnud siiski alla - vaid paar minutit hiljem andis Laht vasakult äärelt karistuslöögi värava ette, kust Rauno Tutk selle rinnaga võrku suunas. Rohkemaks saarlastel aga jaksu polnud ning viimase 18 minutiga lõi Paide veel kolm väravat, sealjuures sai penaltist kübaratriki kirja Tur ning võrgu panid sahisema ka Edrisa Lubega ja Kevin Kauber. Soccernet.ee tegi mängust järgmised tähelepanekud:

1. Paide enesekindlus palliga mängus on muljetavaldav

Kui Paide kaitseliin oleks restoran, siis kahtlemata oleks nende firmaroaks lühikeste söötudega vastase pressingu alt välja tulek. Sedavõrd kindlad ja täpsed ning mis kõige tähtsam - efektiivsed söödud on märkimisväärsed veel ka seetõttu, et nende ebaõnnestumisprotsent oli täna äärmiselt madal. Tihti näeme ju ka tippjalgpallis, kuidas lühikeste söötudega alustav meeskond endale ise "väravaid ehitab", kuid Paide tegutses täna selles elemendis väga eeskujulikult hoolimata sellest, et Kuressaare ründeliini pressing kohtumise algfaasis oli tõesti maruline.

Meenubki vaid üks kord, kui Mait Toom palli vastu vastase ründajat lõi, kuid sellegi olukorra suutis Kristjan Pelt edukalt klaarida. Piiri peal mängiti mõistagi veel (mis sellise mängustiili juures on vältimatu), kuid ühtki suurt eksimust lühikeste söötude tagajärjel ei sündinud.

2. Premium liiga esimese ja tagumise otsa klassivahe on silmnähtav

Kuressaare poolkaitsja Rauno Tutk sõnas mängujärgses intervjuus järgmised sõnad: "Neil tulid uued poisid peale, hoidsid sama tempot ja lõid ära. Nii käriseski suureks see vahe." Oskus mitte anda vahetuste kiuste tempos järele näitab Paide meeste klassi ning täna see neile ka võidu tõi.

Kuressaare esitust ei saa siiski alahinnata - võideldi igati südikalt, tehti kõrget pressi ja teisel poolajal tehti Paide elu vahepeal korralikult põrguks. Saarlased võivad kahtlemata enda näidatu üle uhked olla, kuivõrd vahepeal püüti lausa viigipunkti, kuid nagu öeldud - hetkel on Premium liigas klassivahed sellised, et hoolimata Kuressaare väga heast esitusest suutis Paide just seetõttu lõppude lõpuks kolm punkti koju jätta.

3. Drame näol on Paide taaskord leidnud väga kasuliku mängumehe

Mali noortekoondislane Hadji Drame liitus Paidega tegelikult juba käimasoleva hooaja alguses, kuid viisaprobleemide tõttu avanes tal võimalus Kesk-Eesti klubi särki väljakul kanda alles oktoobri alguses, kui ta Esiliiga B-s debüüdi tegi. Esimesed Premium liiga minutid teenis mängumees alles eelmises voorus, kui Flora vastu viimaseks kümnekonnaks minutiks platsile toodi, kuid 0:1 kaotusmängus tehtud esitusest Eesti jalgpallisõber õieti mingit pilti tema oskustest ette ei saanud.

Täna tõestas Drame aga, et oskab mängida küll ning hoolimata vähesest mängupraktikast ta ansamblist välja kordagi ei langenud. Mees jagas keskväljal täpseid sööte ning läks ise ka paaril korral löögile - tõsi, tulemust need täna veel ei toonud - aga kui 20-aastane malilane ka edaspidi samasuguseid esitusi näitab, võib julgelt väita, et Paide on taaskord skautimisega kümnesse pannud.

Edgar Tur. Foto: Liisi Troska

4. Mängu parim - Edgar Tur

Turi panusest Paide tänasesse võitu mööda vaadata ei ole lihtsalt võimalik. Üleplatsimeheks teda täna just nimetada ei saa, kuid pea iga kord, kui ta palliga üles leiti, kujutas vastase väravale automaatselt ohtu. Kolm väravat on boonus.

1. novembril kell 13.00 Paide kunstmuruväljakul

Paide Linnameeskond - FC Kuressaare 6:2 (2:0)
2., 30., 84. pen. Edgar Tur, 65. Deabeas, 72. Edrisa Lubega, 87. Kevin Kauber - 55. Mattias Männilaan, 68. Rauno Tutk

Väravasöödud: 2., 72. Sergei Mošnikov, 30. Muhammed Sanneh, 65. Joseph Saliste, 84. Kevin Kauber, 87. x - 55., 68. Sander Laht