Luup peale | Kuue väravaga lahingu võti peitus Tammeka keskkaitses (galerii!) (0)

2. juunil mängiti Tartu Tammeka kodus FC Kuressaare poolt täielikult üle, olgugi et kaotusnumbriteks jäid ainult 1:2. Täna võeti Saaremaal magus revanš numbritega 4:2, kusjuures 16. minutiks olid mõlemad meeskonnad löönud juba kaks väravat.

Hullumeelne väravatesadu algas väravavahtide prohmakatega. Kuuendal minutil tegi Kure puurilukk Magnus Karofeld Tristan Koskori kerge surve all ebatäpse väljalöögi otse Sten Reinkorti jalale, kes ei jätnud üks-üks-olukorda kasutamata. Neli minutit hiljem pillas aga Tammeka väravavaht Karl Johan Pechter Sander Lahe tsenderduse enda väravasse.

12. minutil taastus Tammeka eduseis, kui Andre Paju suunas penaltipunkti juurest jalaga väravasse Koskori tsenderduse, aga omakorda juba neli minutit hiljem viigistas Märten Pajunurm seisu tõelisest penaltilöögist. Igor Dudarev oli tsenderdust oodates patustanud Silver Alex Kelderi vastu ning saarlaste kapten realiseeris järgnenud penalti kindlalt.

Tammeka läks kolmandat korda ja lõplikult oma teed 31. minutil, mil Paju suunas neljalt meetrilt peaga väravasse Mihhail Slaštšjovi tsenderduse. Teisel poolajal tegi kahe värava autor lisaks veel hiilgava eeltöö mängu viimasele tabamusele, pugedes nelja kollasärgi vahelt läbi ja lükates söödu kõrvale, kus värskelt sekkunud Patrick Genro Veelma täpse löögi posti kõrvale läkitas. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

1. Tammeka võidu võti keskkaitses

Kuressaare peamiseks trumbiks, mille nad kuu aega varem Tartus hiilgavalt maksvusele suutsid panna, on sirgjooneline, agressiivne ja võitluslik mäng, mis ennekõike väljendub aktiivses kõrges pressingus ja kiiresti väravale suunatud ründefaasis. Tammeka omakorda on rõhunud pallivaldamisele ning proovinud mänge seeläbi domineerida. Kuu aega tagasi Tartus selgus, et Kure taktika lõhkus Tammeka strateegia pilbasteks ning lubas saarlastel pea täielikult domineerida.

Tammeka peatreeneri Kaido Koppeli peamiseks vangerduseks, millega üritati toonast hävingut seekord vältida, oli meeskonna mängujuhi Reio Laabuse langetamine keskväljalt keskkaitsesse. See toimis suurepäraselt, sest Laabuse suurimaks trumbiks on just pallivaldamine, millega ta saab edukalt hakkama ka surve all, ning rünnakute avamine, milleks Kure kõrge pressing paratamatult võimalusi peab jätma. Nii tõmbas ta tagaliinis niite, algatades nii Tammeka teise kui ka kolmanda värava toonud olukorrad, ning muutis samal ajal saarlaste kõrge surve oluliselt vähem tulemuslikuks.

2. Kuressaare audid kui nurgalöögid

Huvitava statistilise faktina teeniti mängu esimene nurgalöök täna alles 75. minutil, olgugi et mäng oli alanud uskumatu tulevärgiga mõlemalt poolt. Nendest ei olnud aga puudust tunda, sest Kuressaare äärekaitsja Mairo Miili audisissevisked olid taaskord nurgalöögi-väärilised. Mängu kaks esimest väravat sündisidki, kui Kuressaare kohtles audisisseviskeid täisväärtuslike standardolukordadena. Kõigepealt järgnes nende audiviskele Tammeka kontrarünnak, mis lõppes Karofeldi eksimuse ja Reinkorti väravaga. Ning teise värava puhul varieeriti natuke kombinatsiooniga, kui Miil viskas terava audi karistusala äärde ning Laht saatis sealt ise teele tsenderduse, mille Pechter oma väravasse pillas.

InStati statistika kohaselt oli see Kuressaare jaoks sel hooajal juba kolmas värav, mis sündinud audisisseviske järgselt, kusjuures seda on rohkem kui kõigil ülejäänud Premium liiga meeskondadel kokku!

3. Esikuuiku-heitlus lisab intriigi

Premium liiga tasavägine konkurents ja tabeliseis valmistab seda enam rõõmu, et ka tabeli keskmistel kohtadel on sel aastal erandkorras suur tähtsus. Kuna koroonapausi tõttu tehakse liigatabel kolmanda ringi järel pooleks, siis on eriti oluline jõuda esimese kuue meeskonna sekka, sest see kindlustaks hooaja lõpufaasiks nii liigasse püsimajäämise kui ka tipptasemel mängud.

Momendil kerkis Tammeka Kuressaare arvelt kuuendale kohale, mis tähendaks neile kolmanda ringi järel kindlat seljatagust ning mänge Flora, Kalju, Levadia, Paide ja Tulevikuga, samal ajal kui Kuressaare peaks hakkama püsimajäämise nimel võitlema Transi, Legioni ja Kaleviga. Muidugi on poolitamiseni veel pikalt minna ning tabel jõuab selleks ajaks palju muutuda, kuid selge on see, et erinevalt eelmistest aastatest on ka selles tabeliosas kaalul palju enamat kui ainult prestiiž.

4. Mängu parim - Andre Paju

Tammeka ründajad ei ole sel aastal väravate löömisega just hiilanud. Mis siis muud, kui tuleb ise lööma hakata! Tammeka ründav keskväljamees paistis täna silma eriti kvaliteetsete lahendustega niig olukordade realiseerimisel kui ka kaaslastega kombineerimisel.

11. juulil kell 19.00 Kuressaare linnastaadionil

FC Kuressaare - Tartu JK Tammeka 2:4 (2:3)
10. ov. Karl Johan Pechter, 16. pen. Märten Pajunurm - 6. Sten Reinkort, 12., 32. Andre Paju, 67. Patrick Genro Veelma

Väravasöödud: 10. Sander Laht, 16. Silver Alex Kelder - 6. x, 12. Tristan Koskor, 31. Mihhail Slaštšjov, 67. Andre Paju
Hoiatused: 28. Silver Alex Kelder, 29. Marco Lukka, 49. Märten Pajunurm - 16. Igor Dudarev, 84. Joonas Kartsep
Mänguolud: +16, pilves tuuline ilm, muruväljak heas seisukorras