Luup peale | Levadia ei suutnud hooaja parimat etteastet võiduks vormida, Kalju-needus jätkub (33)

FCI Levadia ja Nõmme Kalju mängisid 1:1 viiki. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Premium liiga 10. vooru keskses kohtumises tegid FCI Levadia ja Nõmme Kalju A. Le Coq Arenale kogunenud 596 pealtvaataja ees peetud võitluslikus kohtumises 1:1 viigi, kus avapoolajal suurtes raskustes olnud nõmmekad suutsid viigi päästa alles lõpusirgel pärast seda, kui Levadia keskkaitsja Zurab Otšigava oli teeninud rumala punase kaardi.

Levadia alustas mängu isukalt. Esimese tõrje pidi Kalju kollkipper Marko Meerits tegema juba 3. minutil, kui peaga pääses vabalt löögile Rasmus Peetson. Levadia domineerimisel kulgenud poolaja keskel teenis Kalju mõne minuti jooksul ridamisi standardolukordi, aga Levadia väravavaht Artur Kotenko sekkuma ei pidanud.

Levadia asus uue hooga suruma. Brent Lepistu proovis kaks korda kaugelt ja Gando pealöögi püüdis Meerits. Läbimurre saavutati 39. minutil, kui Gando mängis vasakul äärel jälle üle Ivan Lobai, andis tsenderduse, mis jõudis karistusala teise serva, kust Mark Oliver Roosnupp selle keskele toimetas. Seal oli Bogdan Vaštšuk, kelle esimene löök blokiti, aga teine maandus võrgus.

Teenitud eduseisus puhkama läinud Levadia alustas teist poolaega sealt, kus esimesel pooleli jäi. Gando oli jätkuvalt ohtlik ning Kalju ründemäng tömp. 65. minutil avanes kamerunlasel hiilgav võimalus, kui ta konksutas ära Mikk Reintami ning oli Meeritsaga silmitsi. Kalju väravavaht tõrjus, pall põrkus uuesti Gandole, kes lõi aga üle.

REKLAAM

Seda šanssi jäi Levadia kahetsema, sest 71. minutil sai keskkaitsja Zurab Otšigava keskväljal hakkama suure rumalusega, kui tegi Vladislav Homutovile täiesti mõttetu tõsise vea ja sai punase kaardi. Arvuline ülekaal lubas Kaljul vastu ootusi mäng enda kontrolli alla saada ning 86. minutil ajastas Vladislav Homutov karistusalas oma spurdi hiilgavalt ning lõi Igor Subbotini tsenderdusest viigivärava. Soccernet.ee tähelepanekud kohtumisest:

1. Uskumatu seeria jätkus

Levadia sai Nõmme Kaljust viimati jagu 2018. aasta aprillis mängitud Evald Tipneri karikasarja veerandfinaalis. Seejärel on erinevate võistluste (Premium liiga, karikasari, superkarikas) raames kohtutud 12 korda ja Levadia pole neist kohtumistest suutnud võita mitte ainsatki. Kaheksa Kalju võitu ja neli viiki.

Levadia oli täna selle nurka ja, oleme ausad, absurdse seeria lõpetamisele väga lähedal. Aga Otšigava tormakus pani nad keerulisse seisu ning vastased suutsid ehtkaljulikul moel leida mooduse vajaliku värava löömiseks. Mängupildi järgi pidi viik täna Kaljut rahuldama, aga tabeliseisu mõttes ei sobinud see tulemus kummalegi, sest eile Narva Transi alistanud FC Flora nihkus neist veel kahe punkti võrra ettepoole. Tiitlikaitsja edestab Kaljut nüüd üheksa ja Levadiat kümne punktiga.

Levadiat painav Kalju-needus on aga veninud juba 12-mänguliseks. Järgmine kord on Levadia ja Kalju vastamisi 20. septembril.

FCI Levadia ei suutnud lõpuni vastu pidada ning Nõmme Kalju vastu ollaks nüüd 12 mängu võiduta. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

2. Reim hülgas viiese kaitseliini

Kui koosseisud tund aega enne avavilet laekusid, vaatasid sealt samal ajal vastu üllatus ja kahtlus. Üllatus seisnes tõigas, et Levadia peatreener Martin Reim oli hüljanud senise hooaja jooksul kasutatud viieliikmelise kaitseliini ja jätnud enda neljast keskkaitsjast pingile kaks (Oleksandr Safronov ja Marko Lipp), mitte ühe. Kaitseliin näis olevat (vasakult) Trevor Elhi – Zurab Otšigava – Maksim Podholjuzin – Markus Jürgenson.

Kahtlus seisnes aga selles, et äkki ikka ei olnud Reim viiest kaitseliini hüljanud, vaid määranud üheks keskkaitsjaks Jürgensoni (nagu mängus Flora vastu) ning tema asemel vasakkaitsjaks Gando, kes on teatavasti väga universaalne mängija. Pressitribüünil – kuna koos publikukeeluga kadus ka ajakirjanike arvuline piirang, oli meid seal rohkesti ja juttu jagus! – kaaluti läbi ka teooria, et kolmandaks keskkaitsjaks laskub Lepistu.

Avavile lükkas mõlemad kahtlused ümber – Levadia mängis neljase kaitseliiniga. Edurivis oli ootamatu, et Gando mängis tipus, Juri Kolomojets nr 10 positsioonil ja Bogdan Vaštšuk äärel, kuis oodatum lahendus olnuks Gando äärel, Kolomojets tipus ja Vaštšuk nr 10 peal. Aga nagu uutmoodi kaitseliin, osutus ka see ümberkorraldus toimivaks.

Esimese 70 minuti jooksul ehk kuni Otšigava eemaldamiseni mängis Levadia oma selle hooaja kõige paremat jalgpalli, mida oli nauditav vaadata. Rumal punane kaart jättis Levadia jaoks õhku suure oleksi, et mis saanuks siis, kui Otšigava säilitanuks distsipliini?

FCI Levadia ääreründaja Aime Marcelin Gando Biala oli esimesel väga hea, aga 65. minutil jättis realiseerimata hiilgava võimaluse meeskond 2:0 juhtima viia. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee3. Miks Levadia oma hooaja parima mängu kihva keeras?

Levadia esitus oli nende selle hooaja parim, sest nad tegid paljusid väikeseid asju hästi, targalt ja innukalt. Rohelistes särkides mehed olid täpsed ja võitluslikud, vastase jaoks väga ebamugavad. Järgnevalt mõned näited.

Sel hooajal teist korda põhikoosseisu kuulunud Rasmus Peetsoni tegutses Kalju loomekeskuse põhikunstniku Amir Natho vastu nii nahaalselt, et viimasel kadus igasugune mänguisu. Gando mängis teda katnud Ivan Lobai üle igast asendist ja mitmel erineval moel. Ta oli võidujooksudes kiirem, õhuvõitlustes tõhusam ja positsioonivõitlustes tugevam.

Bogdan Vaštšuk ja Mark Oliver Roosnupp tegutsesid hoogsalt ning terve Levadia meeskond tegutses ühtselt, proovides mängutempot võimalikult kõrgel hoida. Ilmselgelt kannustasid meeskonda tohutu tahe tõestada kõigile, et neid ei tohi maha kanda. Suur sisemine põlemine võib sageli muutuda üleüritamiseks, mis päädib mängu üle kontrolli kaotamisega.

Esimesel poolajal suutis Levadia seda vältida, vaid keskendumine oli hiilgav. Mängiti jõuliselt, mida kohtumist eeskujulikult juhtinud kohtunik Juri Frischer ka lubas, aga targalt. Ning kui 39. minutil juhtima asuti, lasti loom välja – Levadia tähistas väravat nii, nagu nad oleksid hooaja otsustavas faasis 90+3. minutil võiduväravani jõudnud.

Meeskonna emotsionaalne foon oligi lihtsalt niivõrd väge täis. Lõpuks sai see aga Levadiale saatuslikuks, sest kui Gando 65. minutil oma supervõimalusest 2:0 väravat ei löönud, kaotas Levadia neid seni kenasti aidanud enesevalitsuse, mis väljendus tarbetus jõhkrutsemises. Esmalt tegi Peetson küljejoone juures vea Kaspar Paurile, aga pääses kollase kaardiga, kuigi punane poleks olnud üllatav.

Minut hiljem hüppas Otšigava keskväljal jalatald ees palliga hoogsalt edenenud Homutovile säärde ning Frischer haaras tagataskust koheselt punase kaardi. Kordused osutasid, et vaielda polnud midagi. Sääraste vigade eest nõutakse kohtunikelt punast kaarti. Ning sinna see mäng läkski.

Muidugi puudub absoluutne garantii, et Levadia suutnuks täiskoosseisus eduseisu lõpuni kaitsta, aga kindlasti olnuks Kalju viigivärava sündimine oluliselt ebatõenäolisem, sest Otšigava punase kaardini polnud nõmmekad tekitanud ainsatki kindlat väravavõimalust ega mängu kordagi selgelt kontrollinud.

4. Levada ja Leškini koosolek

Kohtumise lõpust oli möödas juba 40 minutit, kui Levadia president Viktor Levada ja asepresident Andrei Leškin istusid endiselt klubi loožis ja arutasid asju. Jututeema on Soccernet.ee-l teadmata, aga ilmselt räägiti ikkagi jalgpallist. Pole saladus, et Levada süütenöör ei ole kuigi pikk. Et serblane Aleksander Rogic mullu nii kaua ametis püsis, üllatas paljusid.

Ons Martin Reimi väljavahetamine päevakorral? Ei tea, välistada seda muidugi ei saa. Aga mida saaks päästa või parandada treeneri väljavahetamisega olukorras, kus meeskond on küll jäänud soovitud tulemuseta, aga mänginud üle pika aja tõesti väga hästi? Kusjuures seos treeneri tehtud taktikaliste muudatuste ja hea esituse vahel on ilmne?

Küll aga oli kõneks tõik, et kui Otšigava sai punase kaardi ja Reimil oli vaja platsile saata uus keskkaitsja, oli selleks Lipp, mitte Ukraina U20 koondisega mullu maailmameistriks tulnud Safronov. Ning kui enne Kalju viigiväravat oli Mark Oliver Roosnupu asemel tuua rünnakule värskust, ei olnud selleks Manucho, vaid kuu aega vigastatud olnud Robert Kirss.

Mitu Levadia leegionäri pole enda taset õigustanud. Kõige parem neist, Juri Tkatšuk, otsustas palgakärpe tõttu koroonapausi ajal lahkuda. 10-punktiline kaotus Florale tuleneb arvestataval määral neist asjadest. Olgu siinkohal märgitud, et kui Gando mängis täna väga hästi, siis oma Levadia-aja parima partii tegi ka nr 10 positsioonil tegutsenud Juri Kolomojets.

Zurab Otšigava rumal punane kaart rikkus Levadia mängu. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

5. Kristal pani taas vahetusega täkkesse ja Homutov lõi taas tähtsa värava

Kui reedel Tartus Tammekaga peetud mängus saatis Kalju peatreener Marko Kristal vahetusest platsile Aleksandr Volkovi ja Aleksandr Kulinitši, kes mõlemad lõid värava. Täna tegi Kristal viimase lükke 78. minutil, kui asendas äärekaitsja Vladislav Veremejevi poolkaitsja Igor Subbotiniga ning asus mängu päästma kolmemehelise kaitseliiniga.

Lüke osutus tulemuslikuks, sest just Subbotin oli mängija, kes andis 86. minutil väga kvaliteetse tsenderduse, mille Levadia kaitsjate vahelt välja sööstnud Homutov väravasse kõmmutas.

Homutov on küll Kalju-karjääri jooksul silma paistnud rumalate punaste kaartidega (mullu Dudelange'i, tänavu Legioni vastu), aga ka tähtsate väravatega. Mullu sügisel tõid tema väravad Kaljule 1:1 viigid mängudes Flora ja Levadiaga, tänavu 1:0 võidu Narvas ja tänase 1:1 viigi.

Nõmme Kalju peatreener Marko Kristal ja FCI Levadia poolkaitsja Rasmus Peetson. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

6. Kas Kalju vigastuskriis süvenes?

Põhiründajaks ja väravakütiks toodud Odilavio on tänavu Premium liigas viibinud platsil 30 minutit ning liigub praegu ringi karkudega. Eelmise vooru mängus Tartu Tammeka vastu said vigastada keskkaitsja Pedro Victor ja poolkaitsja Sander Puri, kes mõlemad olid kõigis senises üheksas mängus põhikoosseisu kuulunud.

Meeskonna kapten Igor Subbotin on hädas vigastusega, mistõttu vaatas ta mängu Tammekaga vahetuspingilt, kus ta oli ka täna, aga mitte piisavalt heas seisus, et teda teise poolaja alguses, kui Kalju vajas mingit uut impulssi, platsile saata. Subbotin sekkus alles 78. minutil. Uus tagasilöök tabas hiljuti ka ründajat Peeter Kleini.

Kalju koosseis on nii õhuke, et täna protokollis üks rida tühjaks (seitsme lubatud vahetusmängija asemel anti neid üles kuus). Ning laatsaret võib saada täiendust, sest teise poolaja keskel sai vigastada keskkaitsja Vladimir Avilov, kes tassiti ära kanderaamiga.

7. Mängu parim – Rasmus Peetson

Levadia poolkaitsja mäng võinuks küll 70. minutil Kaspar Paurile tehtud vea tõttu enneaegselt otsa saada, aga kui see episood välja jätta, tõi poolkaitsja Levadia rohkelt tahet ja oskust võita lahtiseid palle, sitket kaitse- ja sirgjoonelist ründetegevust. Seda särtsu, mida Levadia mängus seni nappinud.

Protokoll:

1. juulil kell 19.30 A. Le Coq Arenal

Tallinna FCI Levadia - Nõmme Kalju FC 1:1 (1:0)
39. Bogdan Vaštšuk - 85. Vladislav Homutov

Väravasöödud: 39. x - 86. Igor Subbotin
Hoiatused
: 69. Rasmus Peetson - 53. Vladimir Avilov, 70. Mikk Reintam
Eemaldamine: 71. Zurab Otšigava
Pealtvaatajaid: 596
Mänguolud
: +17, vahelduv pilvisus, muruväljak väga heas seisukorras
Peakohtunik: Juri Frischer
Abikohtunikud: Silver Kõiv, Neeme Neemlaid
Neljas kohtunik: Eiko Saar

Levadia: Artur Kotenko, Trevor Elhi, Zurab Otšigava, Maksim Podholjuzin, Markus Jürgenson, Rasmus Peetson, Brent Lepistu, Mark Oliver Roosnupp (83. Robert Kirss), Bogdan Vaštšuk (88. Manucho), Gando, Juri Kolomoets (76. Marko Lipp).
Varus: Aleksandr Kraizmer, Marko Lipp, Oleksandr Safronov, Manucho, Dmitri Kruglov, Robert Kirss, Karl Rudolf Õigus.

Kalju: Marko Meerits, Andri Markovitš, Vladimir Avilov (62. Mikk Reintam), Ivan Lobai, Vladislav Veremejev (78. Igor Subbotin), Deniss Tjapkin, Amir Natho, Vladislav Homutov, Kaarel Usta (554. Aleksandr Kulinitš), Kaspar Paur, Aleksandr Volkov.
Varus: Henri Perk, Aleksandr Kulinitš, Mikk Reintam, Igor Subbotin, Jevgeni Demidov, Kristjan Rattasepp.

Tabeliseis:

Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
10
9
1
0
28:6
28
2.
10
7
0
3
23:11
21
3.
10
6
1
3
20:6
19
4.
10
5
3
2
21:15
18
5.
10
5
0
5
15:19
15
6.
10
4
1
5
10:17
13
7.
10
3
2
5
7:14
11
8.
10
2
2
6
6:24
8
9.
10
1
3
6
3:12
6
10.
10
0
3
7
11:20
3

SEOTUD PILDIGALERII
Fotograaf: JANA PIPAR
SEOTUD LOOD
SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Taavi Usta   •  
(88.112.124.***)
Ott sa oled erpoolik - täiesti piinlik. Peetson oli kohutav. Natcho vastu tegutsemine väärinuks mitut kollast ja eemaldamist. Sa pole mingi normaalse analüüsi võimega ajakirjanik. Vaata video üle enne kui, midagi oma arvutiklahvidest järjekordse kaljuvastase loo välja pigistad.
Taavi Usta   •  
(88.112.124.***)
Ott Järvela - kirjutad:
Mängiti jõuliselt, mida kohtumist eeskujulikult juhtinud kohtunik Juri Frischer ka lubas, aga targalt. Sorry - täiesti arusaamatult vilets vilepartii. Täiesti ajuvabad kommentaarid sinu poolt Ott. Kui selline mäng on normaalne ja selline vile normaalne, siis sorry eesti üle Fääride taseme rahvusvaheliselt ei tõuse.
Kommentaareeiole   •  
(80.235.51.***)
Halvemat Levadiat pole näinud aastast 2015. Sellise mänguga ei saa ka 3. kohta. Ülimasendav.
Kommentaareeiole   •  
(80.235.51.***)
Taavi, kirjuta veel üks kommentaar, kahest ei piisa.
Rainer Mäekask   •  
(90.190.172.***)
Ei saa eelnevaga nõus olla.Olles Kalju fänn nõmmekana ,siis 4st mängust 3l(top 4 meeskondadest)on Kalju olnud väga halb.Florale ja Paidele kaotati ja ega olnud tänagi väärt seda viiki.Muidugi lootsin lõpuni,et äkki tuleb võiduvärav ka aga tõsiasi on seeer Kalju hetkel on kehv.Arusaadav ka vigastused ja tipuründaja puudumine on põhjused e.siis Kristal on isegi head tööd teinud.
Ficher lasi jõuliselt mängida ja seniste nähtud mängude baasil parim vilepartii Eestis see hooaeg(vaadanud ca 10 mängu).
Parim oli Gando isegi et väravat ei löönud ja mullegi sümpatiseeris Peetsoni mäng,kasutas ära selle,et nii mõnigi leebem viga jäi vilistamatta.
Loodan ja ootan hetke kui Kalju on täisvõimsusel,siis peaks hõbe käte ulatuses olema.Ei usu,et minu jaoks nr.2 meeskonda e.Florat enam kinni püüab.
Flora eile küll tegi hooaja halvima mängu senistest....isegi 0:0mängus Tammekaga näitas paremat mängu.
Loodame-ootame põnev hooaeg alles alguses.
Taavi Usta   •  
(88.112.124.***)
Rainer Mäekask
Peetson parim - ainuke mida tegi hästi oli sihtis Natcho kukalt.
Mina saan aru, et Kalju pole veel oma parimas hoos aga see narratiiv mida luuakse on räigelt kaldus ja kaljuvastane. Kui see oli levadia parim etteaste sellel hooajal nad on 4 kohal liigas, siis on eesti liiga ikka jube nõrk.
Piimakombinaat 71   •  
(85.253.188.***)
Olen nõus, iga Kalju mäng ( peale Viljandi) on vilistatud kõik 50-50 olukorrad Kalju kahjuks, Peetson mängis tõesti mustalt.
Mis puutub Kalju koosseisu sügavusse, siis esinduse juures on peaaegu sama palju mehi kui Floras, kui mängijate kuhjamine ja nende talendi raiskamine nende pingil hoidmisega on eeskujulik noorte arendamine, siis lubage naerda, Flora enda noortesüsteem on kohutav ja ainus enda noor kes kuhugi jõudnud on, on Sappinen kes on ka edasi-tagasi solgutamise järel Eestis tagasi
Piimakombinaat 71   •  
(85.253.188.***)
Käib närvidele see jutt, et Kalju on iga reegli vastu ja ei ole huvitatud Eesti jalgpalli arendamisest , on küll
Taavi Usta   •  
(88.112.124.***)
Piimakombinaat 71

Jah ma ei tahtnud seda uskuda aga reaalselt kordustest vaatad, siis just nii ongi. Kuid ma usun, et see ongi põhjus, miks Kaljul läbi aegade euroopa sarjadest parimad näitajad - seal rohkem tasakaalus vilepartiid.

Sügavuse suhtes Kaljul väga hea koosseis - kahjuks mitmed vigastused ja Tamm ülemineku probleemi põhjustel eemal.

Flora noortest muidugi veidi kahju aga teisalt igal pool peabki konkurentsis läbi lööma. Noortejalgpallist täiskasvanute sekka astumise samm ongi raske - see on igal pool niimoodi. Soomets vast oleks Tammekas põhis ja Välja saaks Paides korralikud minutid. Soomets vast reaalselt tõstaks Tammeka kvaliteeti ja konkurentsi võimet. Väljal oleks ka Paides arvestatav konkurents.
Eesti tippudel on õnneks tuublid el-is elb-es. Ning hooaeg ees - vast tuleb võimalusi. Noortel tähtis mitte alla anda ja teha targelt ja meelkindlalt tööd - kui võimalus tuleb, et siis suudad meeskonnale kasulik olla. Mingid haletsusminutid sulle tegelikku eneseusku ei anna.
Myyt50   •  
(88.196.58.***)
Taavi Usta

Miks sa enda poja mängust ei räägi? 55minutit täiesti kadunud väljakul,.. ootasin ikka enamat jalgpallurit hooajaeelse sinupoolse "hype" poolt! Ainult vehkida ja vinguda oskas.Nii edasi läheb siis on varsti samamoodi pingipoiss nagu Soomeski. Närvi ajab su vingumine pärast igat Kalju viiki või kaotust. Ole mees ja neela alla
Reim läks seekord sama suhtumisega peale nagu Kristal eelmine kord - lõhkuma ja tuju ära võtma ja toimis kuni punaseni.kahju et leegionärid enda nö taset välja ei mängi.
matys   •  
(62.65.222.***)
Neljase kaitseliiniga on Levadia hoopis teine tera. Gando tegi oma hooaja esimese hea mängu. Peetson oli superhea, lõhkus mängu väga hästi ja võitis Levadia jaoks olulisi duelle. Usta vaatab asja läbi isa-prillide, mis on ka arusaadav. Levadial siiamaani ründajad Manucho ja Kolomoiets lati alt läbi joksnud, seega Levada, rahakott välja ja Henri Anier tippu kollitama tuua!
Taavi Usta   •  
(88.112.124.***)
Myyt50 • 10 min
Kaarel mängis ok https://youtu.be/GAJo1q0bQuU
Mingit hype pole kunagi olnud - ei saa aru millest sa räägid?

Point on selles, et Kalju vastu tekitatakse uskumatult negatiivset narratiivi.
Tõsi on selles et juni Floraga mänguni jäin osalisselt uskuma seda. Siis Paur ütles oma nägemuse ja vaatasin videost mängu üle ja enda üllatuseks leidsin kui räigelt Kalju primaid mängijaid lubatkase lõhkuda. Ma ei saa aru, miks mulle siin üritatakse selgeks teha, et ma ei või oma arvamust öelda? Neela alla jne. Aga vot ei neela. Räägin asjadest omateada faktide põhjal. See, et lähete minu isiku ja poja teema peale sujuvalt üle näitab, et teil pole argumente antud teemastikus: Negatiivse narratiivi tekitamine kalju vastu ja kohtunike käpardlikud vilepartiid ja Peetsoni märatsemise heroiseerimine.
Taavi Usta   •  
(88.112.124.***)
matys

Jällegi prooviga korraks minu nimi ja perekond ära unustada ja keskenduge sisule.

Peetsonil lubati asju (nagu floraga mängus näiteks Kuusel), mille teised saavad kaardi - neile ei entud vigasidki.
purgeenius   •  
(84.50.130.***)
Videos "Good defense - why foul?" ju selgelt tehakse viga Kalju mängija poolt. Itaalias vb ei vilistataks, aga siin alati sellised rüselemised võetakse ära ( vb. tõesti Kuusk eelmises Kalju mängus sai korraliku loa seljas hüpata ja maanduda :D)
Xhakalaka   •  
(37.157.97.***)
Kurat ma ei tea miks ma sellele vastan, aga see "kohtunikud Kalju vastu" uskumatu narratiivi tekitamine on piinlik. Samas eelmises voorus levitas härra siin Viljandi mängust videot, mis ainult tõestab penalti määramist ja seda iga võimaliku artikli all, üritades inimesi selles kahtlema panna. Ei õnnestunud.

Flora mängus tehtud videos on Kuusele ÜKS viga vilistamata. Kui see on alateema all kohtunikud Kalju vastu, siis palju õnne.

Levadia vastu oleks Peetson pidanud saama kaardi varem korduvate vigade eest, näiteks hea koht oleks olnud kui küünarnukiga suht sihitult kuklasse pani Natkhole. Siis ta poleks saanud teha seda viga Pauri vastu. KÕIK. Milline kallutatus. Ja kuidas ta julges anda Levadiale punase kui ta on Kalju vastu, vau.

Mulle meeldib veel see, et sujuvalt unustad ära, et eelmine Levada vastu mäng oli Kalju 1:0 värav suluseisust, Flora vastu tegi Meerits penaltivea Milleri vastu ja Paide vastu oleks pidanud Lobai saama teise kollase enne kui tuli see absurdi pennal Paidele. Jah, kohtunikud on ikka nii Kalju vastu.
Rainer Mäekask   •  
(90.190.172.***)
Ainuke meeskond,kelle kohta saab öelda ,et on tehtud liiga on Trans.
Ise ei ole selle meeskonna poolt absoluutselt aga päris hale hakkab Transist
Heiti Heli   •  
(37.157.102.***)
Usta lihtsalt ei oska kaotada, iga kaotuse või viigi puhul on alati üks paras hala olematute asjade eest.
Poeg oli täiesti saamatu ja kadunud väljakul. Pigem suuna oma energia tema harimisele, et kuidas järgmine mäng paremini mängida.
Rainer Mäekask   •  
(90.190.172.***)
Ei saa öelda,et saamatu aga tõsiasi,et kui hooaeg peale eriolukorda jätkus oli Usta väga hea aga peale seda kui ta 1 mängu vahele pidi jätma(arvatavasti anti puhkust) siis peale seda on kuidagi halvad mängud järjest tulnud k.a. eile.
Loodame,et saab uuesti hoo sisse...annet on.
Piimakombinaat 71   •  
(85.253.188.***)
Sama hästi näiteks Levadiast vahetusest sekkunud Kirss, värsked jalad peaks väsinud Kalju kaitsjate vastu hästi mängima, aga hea näide selle kohta kui nähtamatu ta oli on see et kommentaatorid ei öelnud kordagi ta nime peale seda kui ta väljakule tuli
Beast Sats   •  
(91.129.110.***)
Minu arust on see täiesti normaalne, et Peetson mängis mustamängu Natchoga.
Tiimiliidrile ei tohi ruumi anda ja tuleb ta tuju ära nullida.
Tuletan meelde Kalju nt Paide mängus sellega hakkama ei saanud, Luts tegi jälle seda mida tahtis 3 mehest driblas läbi jne.
Minu meelest ei saa mängida naist jalkat, “oi appi Peetsoni käed Natchol seljas”. Parimad mängijad saavad ka käed seljas hakkama- nagu nt Luts!

Kui olete tähele pannud - Levadia on noh 75% vene sats ja Kaljul on vene verd vàhemalt 50%, seega see on täiesti normaalne, et mäng on vihane ja ruumi ei ole Natchol nii palju kui nt Kure vastu.
Kokkuvõtteks- Paide ja Flora väärivad praeguse hooaja jàrgi oma kohta.
Parimad õppige kaotama!
Timbu Limbu   •  
(62.65.215.***)
Jalgpall ongi ju pööbli meelelahutus. Kes tahab kõrgkultuuri, see mingu Estoniasse balletti vaatama. Peetsonil on veel pikk tee lõhkuva poolikuna minna minu ühe absoluutse lemmikuni- Gennaro Gattuso. Kui lõhkuva pooliku kohta öelda, et mängis räpaselt, siis on see parim võimalik kompliment.
Taavi Usta   •  
(37.157.98.***)
Kui tahate Kaareli mängu analüüsida ja minuga sellel teemal arutada võime seda teha aga siis ka faktide mitte tunnete põhjal. Kui need pole minu teemavalikud see, et sinna tahetakse pöörduda näitab et fakte ja argumente pole. Unustage mu perenimi ära ja arutame sisu üle. See minu isiku või pere kaasamine näitab et argumendid otsas.

Minu kommentaarid on suunatud kalju vastu käiva negatiivse narratiivi loomise vastu. Peetsoni ja Kuuse roheline tuli toorutsedabon kahjuks silmnähtav.
Sambaz   •  
(88.196.183.***)
Härra Usta, aga mine 7ndal Hiiule mängu vaatama ja argumenteeri seal Roosade Pantritega, nii palju on kuulda olnud, et Kaarel Usta tegemistega rahuli ei olda kohe üldse.
parool_on_12345   •  
(90.191.202.***)
Ei saa aru sellest tampimisest Usta vastu, on tõesti olnud paar kehvemat mängu kuid üldjoontes on ta asjadega ikkagi hakkama saanud. Pigem peaksid mõned teised Kalju mehed endale otsa vaatama ning ka Kristal kes ei ole suutnud tuua ühte korraliku ründajat
Anatoli Valterman   •  
(95.153.51.***)
Taavi! Mõtle positiivselt. Vaata, kuidas reaalselt kohtunikud tapavad:

https://www.youtube.com/watch?v=VG5wCMfxJpo
Taavi Usta   •  
(88.112.124.***)
Sambaz • 37 min
Roosad pantrid on tipptase fännid, kes omasid ei hülga.
Kaareli mängu võin nendega hea meelega arutada. Ma ei aruta Kaareliga jalgpalli tegemesi - Kaarel on täismees ja on ülitark kutt, kes teab ise oma arenguvõimalusi ja väljakutseid. Tal on ülikõrged eesmärgid ja motivatsioon ja ma ei näe põhjust muretsemiseks. Siiani minumeelest on treenerid teda targasti kasutanud ja koormust jaganud, sest hooaeg on suht tihe. Minu asi on eemale hoida - tal on oma jalgpalliperekond ja see on Kalju.

See et siin mingit Kaareli vastast kampaaniat teete aga teile au ei tee. Te lihtsalt ei oska teemas püsida... Tavaline taks kui argumente pole proovitakse isikut rünnata.
Vask   •  
(193.40.13.***)
Ega Ustal ei ole mingit vimma pärnakate vastu?
Taavi Usta   •  
(88.112.124.***)
Timbu Limbu

See oli päris hästi argumenteeritud, mis puudutab Peetsonit kui oma rollitäitjat nr 6.

aga minu teema püstitus oli teine: Soccerneti ja eriti Ott Järvela iskus kalju vastase narratiivi arendamine. Kohtunike absurdselt nõrgad esitused. Nõmme Kalju mängijatel on samuti eesmärk vastase mängijatelt pall ära võtta ja kui seda tehakse vea piiril aga vastase tervist ohustamata mõlema meeskonna poolt , siis pole see taunitav. Peetsonile ei vilistatud ilmse kollase peale isegi viga kui minu poolt toodud videos käib võrdne palli pärast sebimine, ilma küünarnukide ja tagant selga lendamiseta, siis sellised otsused lähevad tähtsates mängudes täiesti absurdse protsengia kalju kahjuks. Tegelikult vaadates mängu üldist vilet, siis see oli koht kus poleks olnud vaja üldse vilestada. Kalju mängija tegi ülihead lockdown defense - superhea jalgadetöö ja kannatlikkus kuni levadia mängija kaotas palli ja siis sekkus täiesti asjatult kohtunik? https://youtu.be/GAJo1q0bQuU
Taavi Usta   •  
(88.112.124.***)
Vask • 5 min
Vastupidi.
Pärnakad ongi just eesti jalgpalli sool. Kuid see on teine teema....
Anatoli Valterman   •  
(95.153.51.***)
Taavi! Selgita ka Pauri löök. Kui tal õnnestuks oma lööki natukene täpsemalt teha, siis poljakov oleks haiglas ilma jalata elu lõpuni.
Taavi Usta   •  
(88.112.124.***)
Anatoli Valterman
Ma ei mäleta, et oleksin Narva Transi suhtes mingit teemat arendanud... Aga tegelikult sa tõestad mu pointi - kohtunikud jube nõrgad.

aga niipalju vastuseks - Paur sai kollase Peetsonile jäeti toorutsemine täiesti vilistamata...
Vaata seda videot https://youtu.be/9Bg94W1Pma4 seal 2 episoodi Ussovi ja Appiahiga - kus kohtniks ei andnud isegi viga???? Kumbki ei mänginud isegi palli.
tpx   •  
(90.190.***)
Hoopis teine teema, aga siiski seotud OJga. Nimelt huvitaval kombel pole olnud üpris jupp aega OJ sulest kuulda ühegi "geniaalse" nimega derbi mainimist, ei uut ega vana. Ka see konkreetne mängu on ju ammu Oti märkmikus kirjas kui trammiderbi, pardonks raudteederbi või oli see diagonaalderbi, vaat ei mäletagi (nii palju huvitavaid nimesid). Äkki oli siiski männikäbiderbi. Ott, mis juhutnud on?
Taavi Usta   •  
(88.112.124.***)

Sisene
JUULI PARIMA OTSINGUIL
VIDEO | Neli ristnurka lajatatud võiduväravat ja akrobaatiline boonus: kes lõi Premium liiga juulikuu ilusaima?
PJK - FLORA
Pikk ette (ja ise järele) | Liit võiks Transile vastu tulla ja erandiga pentsiku peitusemängu lõpetada
Miks läks Mihkel Ainsaluga nii nagu läks? Kes võiks olla Transi uus peatreener? Kas tippmängijad võiksid osaleda rahvaliigas?
PIKK ETTE JA ISE JÄRELE
KLAVAN JA CAGLIARI
Flora ja Eesti koondise poolkaitsja Lillemäe siirdub USA-sse
PÕNEVAT
 
Piletita maailma kõige kiiremini keerleval karussellil
VÄLISMAA
Piletita maailma kõige kiiremini keerleval karussellil (3)
Jorge Jesus võitis Flamengoga rohkem tiitleid kui sai kaotusi ja jättis lahkudes viiekordse maailmameistri kõverpeeglisse põrnitsema.
SOCCERNET TV
RISTNURK
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
15
13
1
1
40:11
40
2.
Nõmme Kalju FC
15
9
2
4
28:10
29
3.
Tallinna FCI Levadia
15
8
3
4
37:23
27
4.
Paide Linnameeskond
15
9
0
6
32:20
27
5.
Viljandi JK Tulevik
15
8
0
7
22:26
24
6.
Tartu JK Tammeka
15
4
4
7
15:24
16
7.
JK Narva Trans
15
4
4
7
18:22
16
8.
FC Kuressaare
15
4
3
8
15:26
15
9.
Tallinna JK Legion
15
2
4
9
7:23
10
10.
JK Tallinna Kalev
15
2
3
10
8:37
9
VIIMASED PILDIGALERIID
HÄÄLETUS
Kes lõi Premium liiga juulikuu ilusaima värava?
19%
63%
8%
1%
8%
SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
PREMIUM LIIGA ÜLEMINEKUD

Vaata, millised muutused on toimunud Eesti meistriliiga klubides!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

  • E, 19.00 PJK - Flora (karikavõistlused)
  • N, 20.30 Vaprus - United (Esiliiga)
  • R, 19.30 Flora - Kuressaare (Premium liiga)
  • L, 14.00 Lootos - Vaprus (naiste meistriliiga)
  • P, 13.00 Paide - Kalev (Premium liiga)
  • P, 19.00 Tammeka - Levadia (Premium liiga)
  • KÕIK näidatud mängud ja kava on siin!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
40
Nõmme Kalju FC
29
Tallinna FCI Levadia
27
Paide Linnameeskond
27
Viljandi JK Tulevik
24
Tartu JK Tammeka
16
JK Narva Trans
16
FC Kuressaare
15
Tallinna JK Legion
10
JK Tallinna Kalev
9
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK