Luup peale | Mõni vasikas lihtsalt läheb aia taha. Nagu Barcelonal, nõnda ka Legionil (lisatud pildigalerii) (0)

Just nii paigutas Aleksandr Volkov palli võrku. Foto: Brit Maria Tael

Nagu rannamees rotti. Nagu Bayern Barcelonat. Nõmme Kalju ei jätnud Premium liiga 17. voorus TJK Legionile mingit šanssi, võitis avapoolaja 5:0 ja kogu mängu 6:0.

Legioni lootused esimene koduvõit teenida luhtusid sisuliselt veerandtunniga, kui Aleksandr Volkov susas esmalt posti kõrvale Andri Markovitši latti tabanud kauglöögi ja vaid kolm minutit hlijem sättis Igor Subbotin pea värava ees õigel ajal õigesse kohta.

Aleksandr Dmitrijevi kollased kaardid 19. ja 27. minutil jätsid võõrustajad vähemusse ja seepeale sõitis rong lõplikult jaamast välja. Vaheajaks juhtis Kalju 5:0 - skoori tegid ka Ivan Lobai, Aleksandr Volkov ja Kaarel Usta - ning üllatust ei sündinud ka teisel poolajal, lõppskoori vormistas Alex Matthias Tamm. Soccernet.ee tegi mängust järgnevad tähelepanekud:

1. Saatuslik kokkupõrge

Mängust oli kulunud vähem kui kümme minutit, kui keskväljal võitlesid pika palli nimel Dmitri Kovtunovitš ja Aleksandr Volkov. Legioni kaitsja otsaesine põrkus Kalju ründaja kuklaga, murule pikali jäid mõlemad.

Esmapilgul tundus, et olukord on hullem Volkovi jaoks. Väikese peahaava tõttu pidid Kalju tohtrid meditsiinikotist lapid-teibid välja otsima, et mees saaks platsile naasta. Kovtunovitš pääses verest ja kõndis omal jalal Legioni pingile, aga sinna istuma jäigi.

Kui Volkov sidemega platsile naasis ja sisuliselt kohe seisuks 1:0 lõi, oli Legion ühemehelises vähemuses. Aga iga jalgpallisõber teab, milline on kohtumise esimese värava kaal!

2. Mõni vasikas lähebki aia taha

Uustulnukale mitteomaselt suudab Legion reeglina masti lõpuni kukkumast hoida. Selle kinnituseks oli neil enne tänast ette näidata vaid 23 sisselastud väravat 16 mängust, mis Premium liiga paremuselt neljas näitaja - tabeli üheksanda meeskonna kohta pole sugugi paha!

Senine rekordkaotus pärines kuu tagant, kui Levadialt saadi tappa 0:4, ent siis sündis viimane värav vaid mõni minut enne lõpuvilet. Tänane oli ses vallas uus tase. Aga selline on jalgpall ja vahel õpetab kaotus teatavasti rohkem kui võit. Vähemalt on Legioni juhendajal Deniss Belovil nüüd mõtteainet, kuidas astuda järgmistel nädalatel vastu Florale (23. august) ja siis uuesti Kaljule (30. august).

Rõõmustamiseks oli Volkovil põhjust küllaga! Foto: Brit Maria Tael

3. Mängu parim - Aleksandr Volkov

Nädal tagasi Narva Transi vastu sekkus Volkov seisult 0:0 teiseks poolajaks ja tema nimele kirjutati 3:0 võidumängus esimesed kaks tabamust. Sellega teenis 25-aastane väravakütt peatreener Marko Kristali usalduse ja kuulus neljandat korda sel hooajal Kalju algrivistusse.

Ja Volkov õigustas valikut Ta oli kõige ohtliku keskmes ja hoidis Legioni kaitseliini läbivalt kikivarvastel. Nagu tähelepanu korraks hajus, leidis kiire, terav ja ettearvamatu Volkov võimaluse ohtlik olla. Statistika räägib iseenda eest, aga platsil oli Volkovi esitus veelgi veenvam. Kas Kristal on leidnud ründaja, kellele euromängudes panustada?

15. augustil kell 16.00 Kadrioru staadionil

Tallinna JK Legion - Nõmme Kalju FC 0:6 (0:5)
14., 42. Aleksandr Volkov, 17. Igor Subbotin, 35. Ivan Lobai, 45. Kaarel Usta, 77. Alex Matthias Tamm

Väravasöödud: 14. Andri Markovitš, 17. Pedro Victor, 35., 42. Amir Natho, 45. Vladislav Veremejev, 77. Aleksandr Volkov
Hoiatused: 19., 27. Aleksandr Dmitrijev, 34. Aleksandr Volodin - 42. Igor Subbotin, 58. Pedro Victor, 80. Alex Matthias Tamm
Eemaldamised: 27. Aleksandr Dmitrijev
Mänguolud: +23, päikesepaisteline ilm, muruväljak väga heas seisukorras