Luup peale | Paide maksis enda luupainaja eest stiilselt kätte, aga see tähendab Kaljule ajalooliselt halbu numbreid (galerii!) (1)

Kui Paide Linnameeskond alustas hooaega kaheksa väravaga (avavoorus võideti Tallinna Kalevit 8:1), siis lõpetati seitsmega. Nõmme Kaljust saadi viimases voorus koduplatsil jagu 7:4.

Enne mängu võisid pessimistlikumad vutisõbrad peljata, et kuivõrd kaalul polnud peale au mitte midagi muud, siis ei ole seda kohtumist eriti mõtet jälgida. Läks risti vastupidi ja tehti hooaja lõppu All-Star mäng, kus kaitse asemel keskenduti rünnakule.

Alustas Kaspar Paur, kes Mattias Sapi eksimuse ära kasutas ja viie kuu järel oma esimese värava lõi. Kalju eduseis püsis ligi paarkümmend minutit, kuni Henri Anier seisu viigistas. Avapoolaja teises pooles läks aga väravapeoks - esmalt lõi Sander Puri Kalju taas ette, aga kaks minutit hiljem viigistas Hadji Drame oma Premium liiga esimese tabamusega seisu ja veel omakorda kaks minutit hiljem lõi oma debüüttabamusega Paide esimest korda ette Abdul Razak Yusif.

Kui poolajapausile mindi 3:2 seisu pealt, siis ootasid ilmselt vähesed, et teine poolaeg veelgi resultatiivsem tuleb. Aga jätkati veelgi võimsamas taktis, sest esimese 20 minutiga lõid mõlemad kaks väravat. Paide poolelt skooris kahel korral Deabeas ja Kalju eest Aleksandr Volkov ning Igor Subbotin. Kui Kalju sellega lõpetas, siis Anier ning Siim Luts tegid lõppseisuks 7:4. Soccernet.ee tegi kohtumisest järgmised tähelepanekud

1. Paide lõi täpselt õige koguse väravaid

Paide kaotas eelmisel nädalal kodus FC Florale 1:7. Täna oli variant vead parandada, aga see oli ka viimane võimalus, sest tegu oli ju hooaja viimase mänguga. Mis saaks olla magusam, kui lüüa ise tunamullusele Eesti meistrile seitse väravat? Jah, sportliku poole pealt polnud mängul vähimatki kaalu, kuid Paide soovis oma publikule tõestada, et möödunud nädalavahetusel juhtunu oli tööõnnetus, mitte reaalne klassivahe.

Deabeas (vasakul) koos Premium liigas oma debüütvärava löönud Abdul Razak Yusifiga. Foto: Liisi Troska

Paide ründemäng töötaski suurepäraselt, kuid mõlema meeskonna kaitse vajab kõvasti lihvimist. Aga nagu Vjatšeslav Zahovaiko pärast mängu kinnitas, siis ei huvita teda sisse lastud neli väravat vähimalgi määral. Võit tuli ja nüüd on puhkus.

2. Kaks väravat löönud Anier unustas tegelikult õiged saapad koju

Mis oleks saanud, kui Henri Anier oleks Paide Linnameeskonna mängija olnud juba märtsikuus? Kas Rauno Sappinen ikka oleks Premium liiga parim väravakütt? Anier lõi sel hooajal 517 minutiga kümme väravat ehk ühe iga 51 minuti kohta. Ehk 90 minuti kohta 1,74 tabamust. Päris pöörane statistika.

Tänagi tuli Anierile kaks tabamust, aga tegelikult jättis ta oluliselt rohkem löömata. Ta jooksis terve esimese poolaja liiga kõrgel seisnud Deniss Tjapkini ja Pedro Victori eest ära, aga ainult raiskas. Kui ta 26. minutil lõpuks (just nimelt lõpuks!) palli tühja väravasse saatis, siis see oli juba tema neljas sajaprotsendiline võimalus. Nagu Anier mängujärgses intervjuus isegi täiesti mõistetavatel põhjustel ütles, siis enda mänguga ta rahule ei jäänud.

3. Kalju katastroofiline hooaeg lõppes fiaskoga

Räägime numbritest. Nõmme Kalju jaoks oli tänavune hooaeg Eesti kõrgliigas 13. järjestikune. Oma esimesel kahel hooajal teeniti 55 ja 54 punkti, tänavu 49. Sel aastal, tõsi, mängiti tavapärase 36 vooru asemel 30. Kalju ajaloo esimesed kaks hooaega ongi ainsad, kui on teenitud keskmiselt mängu kohta vähem punkte kui tänavu ehk siis 1,63 vs 1,52 ja 1,50.

Seitse väravat lubas Kalju endale ajaloos lüüa üldse teist korda. Esimene oli debüüthooajal, kui Flora võitis Kaljut 7:1. Tolles mängus lõid värava näiteks Jarmo Ahjupera (2), Siksten Kasimir (2), Martin Vunk, Ken Kallaste ja keegi 17-aastane noormees Henri Anier. Lisaks toimus selles mängus veel üks sümboolne vahetus, kui praeguse Paide spordidirektori asemel tuli Flora eest sisse täna väravasöödu andnud Sergei Mošnikov.

Debüüthooajal lubada Floral endale seitse väravat lüüa on arusaadavam, aga see aeg võiks ju nüüdseks möödanik olla?

4. Mängu parim - Hadji Drame

Teatud episoodides särasid kõik Paide mehed, aga eredaimalt võib välja tuua Hadji Drame, kes lõi ise ja ehitas kõvasti ka teistele. Ametlikku statistikasse läks küll kirja "vaid" 1+0, kuid tema roll oli märkimisväärne pea kõigis Paide rünnakutes. Eriti super oli 1:1 väravale eelnenud pikk sööt, mis oli suunatud Siim Lutsule. Kuna Luts veel ise olukorda ära ei realiseerinud, siis jäi Drame väravasöödust ilma.

6. detsembril kell 15.00 Paide kunstmurul (Kooli 1, Paide)

Paide Linnameeskond - Nõmme Kalju FC 7:4 (3:2)
26., 82. Henri Anier, 37. Hadji Drame, 39. Abdul Razak Yusif, 50., 59. Deabeas, 89. Siim Luts - 7. Kaspar Paur, 35. Sander Puri, 57. Aleksandr Volkov, 65. pen. Igor Subbotin

Väravasöödud: 26., 82. Siim Luts, 37. Muhammed Sanneh, 39. Sergei Mošnikov, 50. x, 59. Henri Anier, 89. Andre Frolov - 7., 35., 65. Aleksandr Volkov, 57. x
Hoiatused: 17. Aleksandr Kulinitš, 85. Aleksandr Volkov
Mänguolud: +3, pilves ilm, kunstmuru väga heas seisukorras