Luup peale | Paide pani Kalevile sauna küdema, aga jättis leili viskamata (galerii!) (0)

Siim Luts on tagasi ja Paide rünnakud jooksevad õlitatult. Foto: Liisi Troska

Märtsikuine 8:1 võidumäng kangastus vägisi silme ette, kui Paide Linnameeskond Tallinna Kalevi vastu 16 minutiga 3:0 ette läks. Lõpuks kirjutati tabelisse siiski vaid 4:0 võit.

Kaheksandal minutil jäi trahvikasti joonel Sergei Mošnikovilt saadud sööt esialgu Edrisa Lubega keha alla, kuid Uganda ründaja taastas kontrolli ning lõpetas olukorra pehme ja kauni chip'iga üle Karl Andre Vallneri - 1:0!

14. minutil proovis Edgar Turilt söödu saanud Andre Frolov trahvikasti vasakus küljes terava nurga alt õnne ning tal tõepoolest vedas, sest pall põrkas Vallneri jalgevahelt väravasse - 2:0!

Vaid kaks minutit hiljem hiilgas Frolov ülipika püstsööduga, mille Lubega jooksu pealt alla võttis ning seejärel Marek Kaljumäele üks-ühe vastu ära tegi ja täpse löögi sooritas - 3:0!

Lubega pääses kaitseliini taga veel korduvalt plehku, kuid ikka ja jälle jäi tal kübaratrikist juuksekarva võrra puudu. 81. minutil vormistas lõppseisu hoopis Karl Mööl, kes oli edutatud ääreründajaks ja suunas võrku Turi söödu. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

1. Tark ei torma

Mängu iseloom oli tegelikult märtsikuisest saunapeost väga erinev. Kui märtsis pani Paide otsekohe turmtule peale, aga Vallneri supertöö hoidis Kalevit kaua pinnal, siis seekord saatis Vjatšeslav Zahovaiko oma hoolealused väljakule oluliselt pragmaatilisema lähenemisega.

Statistiliselt oli Kalev allajäämine pallivaldamises ning nurgalöökide ja pealelöökide koguhulga poolest minimaalne. Ent kui iga Paide rünnak oli äärmiselt ohtlik, siis Kalevi üritused mitte. See ruum, mida Kalevile mängu ülesehitamiseks jäeti, kasutati pallivõitmise järel ikka ja jälle enda hüvanguks ära ning Lubega kiirus ja võimsus lõid Kalevi kaitseliini pidevalt värisema.

Pärast kolmandat väravat nägi mõlema meeskonna esituses juba küllaltki palju ka rahulikku palliveeretamist, sest sisuline pinge oli mängust kadunud ning halastamatu suvepäike avaldas samuti mängutempole oma mõju. Sestap ei pommitanud Paide päris nii armutult lõpuvileni kui märtsis, mil mängunälg näpistas ja külm puges kontidesse. Ökonoomsus on mõistlik, kui tabelisse saab ikka kolm punkti ning mängugraafik on tihe.

2. Debütant-väravavaht sai tõrje kirja

Teadmata põhjusel puudus täna Paide koosseisust Mait Toom, keda asendas väravasuul 19-aastane Mattias Sapp. Nooruke puurilukk on varasemalt esindanud Paide esindusmeeskonda karikavõistlustel, kuid Premium liigas oli tema jaoks tegemist debüütmänguga. Kui mängu alguse põhjal võis tekkida kartus, kas noormees üldse oma oskusi näidata saabki, siis peagi Kalev kosus ning ka Sapp sai paaril korral mängu sekkuda.

Kõige otsustavamalt tuli valmis olla 45. minutil, kui Pavel Dõmovi püstsööt leidis Paide kaitseliini seljatagant Eduard Golovljovi, kes saatis ühe puutega otse õhust löögi lati alla. Sapp seisis oma ülesannete kõrgusel, lükates palli üle lati ja saades niiviisi kirja oma esimese ja seni ainsa tõrje Premium liigas.

3. Kalev on tugevnenud

Kuigi mäng kiskus Kalevi jaoks varakult liiva, näitasid kaks uut meest algkoosseisus, et tegemist on korralike mängumeeste ja väärt täiendustega. FC Floras mänguaja nappuse käes vaevelnud Dõmovi näol on Kalev saanud omale mängujuhi, kes lisab väljaku südamesse vajalikku loovust ja enesekindlust pallivaldamisel. Ka standardolukorrad on tema hoolde usaldatud.

Sloveenist keskkaitsja Dominik Ivkic jõudis näidata oma võimsat kogu ja pehmet pallipuudet, aga lõplike hinnangute jaoks on veel vara, sest koostöö vajab veel õlitamist. Keskkaitse-kolmik oli täna pidevalt Lubegaga hädas ning kuigi otseselt osaline sloveen väravaolukordades ei olnud, siis mängijate jagamine tekitas kollektiivseid küsimärke.

4. Mängu parim - Edrisa Lubega

Mängu iseloom oli Uganda ründaja parimate külgede esiletõusmiseks sobiv, sest Kalevi kaitseliini taha jäi pidevalt ruumi, kus Paide tipuründaja plahvatuslik start ja kiiruslik tehnika maksvusele pääsesid. 22-aastane Lubega jõudis Paide esiväravakütina kümne väravani, kuid oi-oi kui palju on tal veel ka löömata jäänud - kui realiseerimine korda saada, võib see teemant veel palju jõulisemalt särama lüüa.