Luup peale | Paide uus mees sahistas koondislasele mõlemasse nurka ja tõstis meeskonna teiseks (galerii!) (0)

Esmakordselt Paide Linnameeskonna põhikoosseisu pääsenud suvine täiendus Deabeas lõi kaks kauglööki Karl Johan Pechterile, kes teenis sel nädalal koondisekutse, alanurkadesse ning Paide võitis Tartu Tammekat 3:1.

11. minutil jäi Paide kaotusseisu. Sten Reinkort andis paremalt äärelt madala palli karistusalasse, Andre Paju lasi selle kavalalt jalge vahelt läbi ja Tristan Koskor lõi alla nurka.

Vahemikus 29.-36. minutini vastasid aga Vjatšeslav Zahovaiko hoolealused kolme tabamusega. Deabeas sooritas kaks madalat täpset kauglööki ning Edrisa Lubega vormistas juba avapoolajal lõppseisu.

Kuues järjestikune võit Premium liigas tõstis Paide teisele kohale, mööda Nõmme Kaljust, kes viibib koroonaviiruse ohu tõttu isolatsioonis ega saa sel nädalavahetusel mängida. Tammeka jaoks on Paide endiselt ainus meeskond, kellelt pole sel hooajal õnnestunud ühtki punkti röövida.

Tähelepanekuid mängust:

1. Paide leidis värskust

Kolm päeva tagasi oli Paidel võõrsil raske euromäng, milles saadi Vilniuse Žalgiriselt pettumustvalmistav 0:2 kaotus, Tammeka nädala sees mängima ei pidanud. Linnameeskond oli siiski piisavalt värske, kuna tegi põhikoosseisus viis muudatust.

Lisaks Deabeasele kuulus Premium liigas esmakordselt algrivistusse ka 17-aastane Kevor Palumets, kellel oli varasemast kõrgliigas kirjas ainult neli mänguminutit. Esiliiga B parima väravaküti kohta jagav Palumets tundus alguses olevat raskustes, aga just tema heal tegutsemisel oli suur roll kohtumise viimases väravas. Ta tõstis Muhammed Sannehi tsenderduse järel palli Mihkel Järvistest üle ja sooritas terava lähilöögi, mille Pechter hea tõrjega pareeris. Tagasipõrganud palli lükkas Lubega tühja võrku.

Palumets oli ka see, kelle vastu tehtud veaga võttis Paju kollase kaardi, mis jätab Tammeka poolkaitsja järgmisest mängust eemale. Paju oli väljakul käinud meestest ainsana mängukeelu ohus, nii et just tema oleks pidanud kõige rohkem kaarti vältima.

2. Järviste võib kurb olla

Järviste oli kõigis kolmes Paide väravaolukorras see, kes üritas pealelöögi sooritajat takistada, kuid palli kätte saada ega blokeerida tal ei õnnestunud.

Esimeses olukorras spurtis ta Deabeasega külg külje kõrval vasakult äärelt keskele, aga vastane oli veidi kiirem ja tegi löögi, mis läks libistava Järviste jalaulatusest mööda. Teisel korral seisis ta Deabease tee peal ees, kuid madal löök veeres tema jala alt läbi. Kolmandas momendis lasi Järviste end Palumetsal üle kõksida.

3. Tammeka parem äär oli parem

Esimesel poolajal Paide domineeris, teine poolaeg oli oluliselt võrdsem. Tammeka rünnakud kulgesid peamiselt parema ääre kaudu, kus Mihhail Slaštšjov oli tunduvalt aktiivsem kui vasakul äärel mänginud Alfred Tammiksaar.

Slaštšjovi tsenderdustest pääsesid nii Paju kui ka Koskor peaga löögile, kuid olid ebatäpsed. Tammeka ainus tabamus sündis samuti läbi parema ääre, kuhu jooksis resultatiivset söötu andma Reinkort.

4. Mängu parim - Deabeas

Lisaks kahele tähtsale väravale tegutses Deabeas ka muudes olukordades silmapaistvalt. Ta paistis nautivat palliga triblamist, pall püsis tema jala küljes hästi. Seisul 0:1 andis ta hea tsenderduse Sergei Mošnikovile, kes lõi peaga mööda.

30. augustil kell 15.00 Paide linnastaadionil

Paide Linnameeskond - Tartu JK Tammeka  3:1 (3:1)
29., 35. Deabeas, 36. Edrisa Lubega - 11. Tristan Koskor

Väravasöödud: 29. Joseph Saliste, 35. Sergei Mošnikov, 36. Kevor Palumets - 11. Sten Reinkort
Hoiatused: 17. Muhammed Sanneh - 38. Andre Paju, 65. Sten Reinkort, 84. Kevin Aloe
Mänguolud: +17, vahelduv pilvisus, muruväljak heas seisukorras