Luup peale | Palju ilu väravates, vähem mängus, kuid Flora võim ja vaim paistsid endiselt selgelt välja (1)

Flora kasutas oma võimalused paremini ära. Foto: Brit Maria Tael

Kolmapäeval euromängus 120 minutit rassinud ja lõpuks valusalt lüüa saanud FC Flora sisu pidi näitama koduliiga kohtumine Legioni vastu. Meister täitis ülesande eeskujulikult – mäng polnud kaugeltki hooaja ilusaim, aga 3:1 võit võeti sellegipoolest kokkuvõttes üsna kindlalt.

Flora esimeste teravuste eest hoolitses Vlasi Sinjavski, kes tegi kolm korda vasakult äärelt oma klassikalise sisselõike. Esimesel juhul läks tema löök tagumisest postist mööda, teisel blokeeriti ja kolmandal maandus kaitsja rikošetist värava küljevõrgus. Korra sai pealelööki proovida ka Rauno Sappinen, ent täna postide vahel Pavel Londakut asendanud Artem Levizi tõrjus.

27. minutil kinkis Legion aga ise Florale avavärava. Sappinen jäi karistusalasse võitlema Artjom Artjuniniga ning Legioni keskkaitsja sikutas teda tugevasti särgist. Martti Pukk määras penalti, mille Sappinen ise tugeva alla nurka suunatud löögiga realiseeris. Levizi hüppas teises suunas.

Värava järel seisis mäng mõnda aega, sest Legioni arstid tohterdasid vigastada saanud Andrei Sidorenkovi. Ajutiselt kümnekesi mängimine tuli Legionile aga hoopis kasuks, sest 32. minutil jättis Nikita Andrejev palli ette German Šleinile ja endine Flora mees vajutas südametäiega otse ristnurka. 1:1!

Ehkki Flora hoidis poolaja lõpuni jäänud kümnekonna minuti jooksul enam palli, ei suudetud rohkem märkimisväärseid teravusi luua. Teise poolaja alustuseks oli karistuslöögi järel skoori kasvatamiseks suurepärane võimalus Henrik Pürgil, kuid Flora keskkaitsja ei suutnud tsenderdust jalaga väravaraamidesse suunata. Kui avapoolajal oli teravam Flora vasak äär, kus tegutsesid Henri Järvelaid ja Sinjavski, siis pausi järel kandus rünnakuraskus üle paremale ehk Michael Lilanderile ja Martin Millerile.

Just Miller oligi see, kes sättis end 59. minutil õigesse kohta – Sappinen sai Šleini söödule jala vahele ja sokutas seeläbi palli Millerile, kes põrutas paarikümnelt meetrilt lati alla. Legion ei andnud veel sugugi alla, korra tõrjus Matvei Igonen kergete raskustega Andrejevi terava löögi. Ent siis pani Flora mängule sisuliselt punkti – Legion võttis üles lubava rünnaku, ent kaotas vastase värava lähistel palli, Markus Poom leidis vasakult äärelt vaba tsooni ja sinna jooksva Järvelaidi ning Flora vasakkaitsja keerutas pika spurdi järel karistusala nurga juurest vasaku jalaga kaarpalli tagumisse ristnurka.

Iluvärav oli ka oluline, sest sealt Legion enam ei tõusnud. Mäng mängiti küll viisakalt lõpuni, kuid Flora hoidis vahetusmeeste värskuse toel ohje kindlalt enda käes ning omas isegi paari võimalust edu suurendada. Tabelisse läks tiitlikaitsjale kirja 16. võit, edu lähima jälitaja Nõmme Kalju ees on ikka 11 punkti. Soccernet.ee tegi mängu põhjal järgmised tähelepanekud:

1. Flora jõudis siiski piisavalt

Külaliste algkoosseisus oli täna kuus meest, kes rassisid kolmapäeval Suduva vastu kõik 120 minutit. Tõsi, neist viis olid pigem kaitsva suunitlusega mehed ning kuues Sappinen, kes oma töö lõpuks värava ja väravasöödu näol kenasti ära tegi.

Ent mõnegi mehe samm, näiteks Sinjavskil, oli teatud olukordades raskevõitu. Oma rolli mängis kindlasti ka paduvihmast pehme väljak, kuid mõnelgi hetkel jäi lõplikust teravusest Floral puudu.

Teisalt oli Jürgen Hennil Milleri, Poomi, Konstantin Vassiljevit asendanud Henri Välja ja teiste kolmapäeval veidi enam puhkust saanute näol kasutada löögirusikas, mis võimaldas ikkagi Rauno Alliku ja Frank Liivaku näol ka teiseks poolajaks värskust pingile jätta. Sellise pikkusega varumeeste pinki ei ole võtta ühelgi teisel Eesti meeskonnal.

2. Legion nullis oma võimalused ise

Flora võimaluste realiseerimise protsent oli hea, Legionil seevastu 90 minuti jooksul suurepäraseid šansse õieti ei tekkinudki – sündis ju ka Šleini tabamus pigem individuaalse oskuse tulemusena. Kui sinna otsa tehakse ise vigu nagu penalti puhul karistusalas vastase särgist sikutamine või söödueksimused teise ja kolmanda värava eel, siis ongi Legionil raske loota, et suudetaks tabelijuhile vastu saada.

Lisaks mängis oma rolli Aleksandr Dmitrijevi punane kaart eelmises voorus ja tänasest mängust eemale jäämine. Pole muidugi võimalik öelda, kas vanameistri kaasalöömine tingimata aidanuks Legionil punkte võtta, kuid Šlein ja Deniss Vnukov jäid keskvälja kontrollimisel Vladislav Kreidale – Markus Poomile alla.

3. Mängu parim – Rauno Sappinen

Flora väga ühtsest koosseisust on äärmiselt raske kedagi laita või esile tõsta. Iluväravate eest vääriksid kiitust nii Järvelaid kui ka Miller; mängu kontrollimise eest Poom ja Kreida; võrdselt nii kaitsetöösse kui ka teravuse loomisesse panustamise eest Järvelaid ja Lilander.

Kuid Flora vajas pingete vähendamiseks varast väravat ning just Sappinen selle välja võlus. Üks õige liikumine kastis ja täpne löök 11 meetrilt, üks jalasirutus õiges kohas ning kaks võtmesündmust olidki loodud.