Luup peale | Tuterdav võit räsitud Tuleviku üle pole kvaliteet, millega Levadia suudaks hõbedat rünnata (galerii!) (0)

FCI Levadia alistas Viljandi Tuleviku 2:0. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Premium liiga 24. voorus alistas FCI Levadia tänu Gando ja Bogdan Vaštšuki väravatele viiest põhimehest suurt puudust tundnud Viljandi Tuleviku 2:0. Levadia esituse kvaliteet oli aga kehv.

Kohtumise esimese arvestatava teravuse tekitas 14. minutil Bogdan Vaštšuk, kes mängis end karistusalas osavalt löögile, aga tulistas tagumisest ristnurgast veidi mööda. 19. minutil oli aga pall võrgus, kui Tuleviku tegi kaitsetöös mitu eksimust järjest, mille tulemusel avanes Gandole soodne võimalus, mille kamerunlane väravaks lõi.

23. minutil lõi taas Vaštšuk, aga Kaupo Kruusmäe tõrjus. 37. minutil jäi pall Levadia nurgalöögi järel Tuleviku kastis lahtiseks ja esimesena oli jaol Gando, aga löök ebaõnnestus. 43. minutil sündis aga Gando ja Vaštštuki koostöös teine värav, kui esimene tsenderdas ja teine peaga täpselt lõi. See jäi ka pikaks ajaks viimaseks Tuleviku värava all loodud teravuseks.

Teine poolaeg kuulus nimelt täielikult külalismeeskonnale, kes ähvardas esimest korda 51. minutil, kui Martin Allik andis paremast äärest terava ja madala tsenderduse, millele aga ükski kolmest trahvikastis viibinud Tuleviku mängijast jaole ei saanud. Hoiatus Levadiat üles ei äratanud, initsiatiiv oli käest antud ning keskväljaduellid lõppesid üha sagedamini Tuleviku meeste võiduga.

57. minutil lõi Nikita Komissarov kaugelt, aga Artur Kotenko püüdis. 68. minutil tegi Levadia puurivaht oma selle mängu parima tõrje, kui tõi altnurgast ära Rainer Peipsi terava pealelöögi. 80. minutil pääses esmalt lööma Allik ja siis Saag, aga need löögid läksid vastavalt blokki ja napilt üle.

Kohtumise lõpusirgel avanes Levadia vahetusmeestel kaks võimalust eduseisu suurendamiseks, aga Kruusmäe tõrjus 83. minutil Karl Rudolg Õiguse ja 85. minutil Manucho lähilöögi. Ent need momendid polnud viigileht, millega varjata Levadia kehva teist poolaega. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Sellise mänguga Levadia hõbedat ei püüa

Levadia äärekaitsja Markus Jürgenson arvas pärast kohtumist, et kehv teine poolaeg oli seotud kahenädalase mängupausiga. Levadia peab lootma, et see tõesti nii oli, sest säärase mänguga pole neil variantigi püüda eurosarjakoha tagavat hõbemedalit, mis oli käesoleva vooru eel seitsme punkti kaugusel.

Täna ei olnud väljakul Tulevik, kes alistanud sel hooajal nii Paide Linnameeskonna kui ka FC Flora ning kes mängis septembri lõpus 0:0 viiki Nõmme Kaljuga nii, et võit oli oluliselt lähemal kui kaotus. Tuleviku lühikesevõitu pink pole jalgpallisõbra jaoks uudis ning täna puudusid nende ridadest viis põhimängijat – väravavaht Karl-Romet Nõmm, ründavad poolkaitsjad Pavel Marin, Herol Riiberg ja Sander Kapper ning poolkaitsja Kristjan Kask.

See tähendas, et väravas tegi Premium liiga debüüdi 16-aastane Kruusmäe, Peips kuulus sel hooajal põhikoosseisu esimest, Gustav-Hendrik Seeder kolmandat, Jonas Tossou neljandat ja Jude Barrow viiendat korda. Muudatusi ühe- või kahekaupa tehes ei tohiks võistkonna tase oluliselt langeda, aga viis on hulk, mille vastane peab suutma enda hüvanguks ära kasutada. Esimesel poolajal sai Levadia sellega enamvähem hakkama, aga teisel sugugi mitte, mis peab neid alarmeerima.

Kruusmäe tegi tõrjetööd hästi, aga oli kõrgete pallidega silmnähtavalt hädas ega usaldanud selles elemendis oma võimeid. Levadia ei suutnud seda aga kuidagi enda hüvanguks ära kasutada, sest kõrgete tsenderduste hulk jäi väga madalaks. Avapoolajal vasakkaitses alatasa põlenud Seeder jäeti Levadia meeste poolt vaheaja järel millegipärast rahule ning keskväljasurve jäi pidevalt hiljaks. Nikita Komissarov ja Tanel Lang olid teisel poolajal oluliselt nähtavamad kui Brent Lepistu ja Vaštšuk.

Hõbedakohale tõusmiseks peab Levadia röövima punkte nii Floralt, Paidelt kui ka Kaljult ning olema ülejäänud meeskondade vastu eksimatu. Tänase mänguga, mis oli avapoolajal küll tulemuslik, aga mitte ülearu muljetavaldav, pole see võimalik.

2. Vaštšuk on hoos, Manucho aga soos

Kui teisel poolajal kahvatus koos ülejäänud Levadiaga ka Bogdan Vaštšuki mäng, siis ründava poolkaitsja esimene poolaeg oli muljetavaldav. Pehmed ja täpsed pallipuuted ning nõtked mänguvõtted tõstsid Vaštšuki esile.

Eesti koondise peatreener Karel Voolaid avaldas, et selle kuu koondiseaknaks oli Vaštšuk tema varunimekirjas. Mida rohkem sääraseid esitusi nagu täna esimesel poolajal ja mida vähem selliseid nagu teisel, seda tõenäolisemaks muutub varunimekirjast põhinimekirja tõusmine.

Kui Vaštšuk on hoos, siis hooaja eel suurte lootustega Levadiasse palgatud ründaja Manucho jätkuvalt soos. Kui ta augusti lõpus Fääri saartel peetud eurosarjamängus meeskonna lisaajal 3:2 juhtima viis, näis olukord hetkeks isegi positiivsena, aga Levadia kaotas tolle mängu lõpuks 3:4 ning ka Manucho pole seejärel särada suutnud.

Täna vahetati Elevandiluuranniku ründaja viimaseks veerandtunniks platsile, ent väravani ta vaatamata oivalisele võimalusele ei jõudnud. 85. minutil oli tal pall jala peal ja väravat katmas  ainult Kruusmäe, aga ometi suutis Manucho mõne meetri kauguselt väravavahile pihta saada.

3. Mängu parim – Gando

Kuigi leiduks päris mitu argumenti, miks tunnustada teisel poolajal keskvälja valitsenud Nikita Komissarovit, pole need nii kaalukad, et oleksid üle avavärava löönud ja teisele perfektse eeltöö teinud Gando panuse.