Luup peale | Veelma käis taas Narvat kollitamas, aga Trans säilitas vähemalt närvidki (0)

Patrick Genro Veelma. Foto: Liisi Troska (arhiiv)

Eelmisel aastal Narva Transi võrku neli palli saatnud Patrick Genro Veelma otsustas ka tänase kohtumise, mis piirilinnas Tartu Tammeka 1:0 võiduga lõppes.

Andre Paju pidanuks Tammeka enne kümne minuti täitumist juhtima viima, kui pall viiekastinurgas tema ette kukkus, aga ühepuutelöök lendas üle värava. Tammeka oli veel mõnda aega ohtlikumaks pooleks, aga poolaja lõpus haaras initsiatiivi kodumeeskond, kes jõudis korduvalt väravale väga lähedale. Sadio Tounkara löök maandus latis, Nikita Mihhailovi lähiüritus põrkas Mihhail Slaštšjovi käte põrkest üle otsajoone ning Chinedu Geoffrey läbimurre lõppes üle väravavahi tõstetud palliga, mis põrkas aga ka tagumisest postist napilt mööda.

Kui avapoolaeg oli tervikuna igati võrdne ja lahtine, siis teist poolaega domineeris juba päris selgelt Trans. Narvalaste löögid kippusid aga ikka ja jälle kaitsjatesse kinni jääma ning viimasel pooltunnil tegi ka Karl Johan Pechter mitmeid olulisi tõrjeid, jättes lõpuks pika ninaga nii Roman Sobtšenko, Geoffrey, Viktor Plotnikovi kui ka Tounkara.

Hoopis tartlased nõelasid otsustavalt, kui Ofosu Appiah kaotas 70. minutil keskväljal palli Pajule, kes viis Tammeka kiirrünnakule. Tristan Koskori löök esiteks küll Vaikla poolt tõrjuti, kuid jätkuolukorras suskas lahtise palli väravasse Veelma.  Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

1. Narvas sadaski, aga mitte väravaid

Eelmisel aastal pakkusid Transi ja Tammeka omavahelised mängud keskmiselt 6,25 väravat, mis lubas ennustada väravasadu ka tänaseks. Reaalsuses vallandus vaid kerge vihmasadu, mis Narva Kreenholmi staadioni muru libedaks ja kiireks muutis.

Teadatuntud aabitsatõde ütleb, et märja väljaku korral tasub kaugelt proovida, ja täna lähtusid sellest mõlemad meeskonnad. Eelmise aasta mängudest Transi vastu magusaid mälestusi omav Veelma läks esimese kümne minuti jooksul koguni kolm korda kaugelt löögile. Kahe meeskonna peale kokku sooritati avapoolajal üle kümne kauglöögi. Teisel poolajal olid Tounkara ühelt ja Slaštšjov teiselt poolt väga lähedal imekaunitele kaugväravatele, aga mõlemad puurivahid said oma tööga eeskujulikult hakkama.

2. Kohtunik seekord sukeldumise õnge ei läinud

Kui eelmisel nädalal tekitas paksu verd Siim Rinkeni otsus Paide Linnameeskonna kasuks penalti määrata, kuigi Aleksandr Ivanjušin vastast isegi ei puudutanud, siis täna oli Juri Frischeri kohtunikebrigaad taoliste olukordade osas eriti valvas. 69. minutil teenis Reio Laabus kollase kaardi, kui ta Transi kastis kergelt kukkus, ning 80. minutil ootas Tammeka kastis sama saatus Artjom Škinjovi. Seejuures tõestasid videokordused, et mõlemas olukorras oli kohtuniku otsus õige.

Natuke rohkem vaidlust tekitas avapoolaja moment, kui Slaštšjovi käed jäid nähtavasti ette Mihhailovi lähilöögile, aga kohtunik seda olukorda penaltivääriliseks ei hinnanud. Üldplaanis sai Frischer igatahes kohtumise ohjamisega kenasti hakkama ning kollane kaart välkus mõlema meeskonna suunas "vaid" kolm korda. Seda mitte mängu tooruse ega keelelaada eest, vaid intensiivse mänguga kaasnenud hilinemiste (ja penaltiõngitsemiste) tõttu. Väljakul tegeleti mõlema meeskonna esituses jalgpalli mängimisega.

3. Transi jaoks siiski samm ülespoole

Trans jätkab ainsagi võiduta tabeli põhjas, mis on kõike muud kui rahuldav olukord, kuid sellest hoolimata peaks meeskond tänasest mängust pigem julgustust ammutama. Eelmise nädala mängule järgnenud kirglike reaktsioonide järel oli tänaseks tehtud õiged järeldused - meeskond oli keskendunud jalgpallile ning näitas 90 minuti vältel stabiilset taset, mida nad sel aastal kuigi tihti teha pole suutnud.

Just kõikumiste ja närvitsemiseta esitus on see, mida Transil on vaja tingimata säilitada, kui nad soovivad mudast välja ronida. Taset on meeskonnas küll ja veel, aga vahel pall lihtsalt ei lähe väravasse ja täna juhtus olema üks sellistest õhtutest. Pingetega toimetulek pole samas kindlasti lihtne ülesanne, sest juba kolme päeva pärast ootab meeskonda ees ülioluline karika poolfinaal Tallinna Kalevi vastu ning seal neil küll enam põrumiseks ruumi ei ole.

4. Mängu parim - Karl Johan Pechter

Kui avapoolajal lahenesid Transi ohtlikud olukorrad ilma Pechteri sekkumiseta, siis teisel poolajal tegi 24-aastane meeskonna kapten ridamisi olulisi tõrjeid, mis Tammeka võidule vundamendi ladusid. Vaid Kaljule ja Florale on löödud sel hooajal vähem väravaid kui Tammekale.