Luup peale | Andrejev lõi ühe ära, aga jättis viis löömata ja Levadia pääses napilt (lisatud pildigalerii) (1)

Artur Kotenko põhjustas küll penalti, kuid sai kirja ka mitmeid olulisi tõrjeid. Foto: Oliver Tsupsman

FCI Levadia võttis hõbedajahti silmas pidades üliolulised võidupunktid, alistades TJK Legioni võõrsil 2:1. Levadia jätkas uhket võiduseeriat, aga nagu viimasel ajal tavaks saanud, tuli võit tegelikult väga raskelt.

Mängu alguses oli teravam meeskond Legion, nõelates korduvalt kiirrünnakutega. Avapoolaja teises pooles sai Levadia aga mängu oma kontrolli alla ning kaks väravat olid selle kinnituseks. 36. minutil põhjustas Artur Šarnin tarbetu veaga Juri Kolomojetsi vastu penalti, mille Markus Jürgenson realiseeris. Ning kaks minutit hiljem blokeeris Šarnin küll Kolomojetsi pealelöögi, aga pall põrkas ette Bogdan Vaštšukile, kes sooritas kastijoonelt püüdmatu löögi.

Teisel poolajal näitas Legion hambaid ning Nikita Andrejev oli lähedal vahe vähendamisele. Lõpuks jõudis pikaaegne Levadia ründaja oma endise meeskonna vastu sihile penaltipunktilt, kui ta oli 81. minutil ise Artur Kotenkot edestades selle ka teeninud. Andrejev jõudis lõpu eel veel mitu korda ka viigile lähedale, kuid ei suutnudki seekord lahtisest mängust skoori teha. Soccernet.ee tegi mängust järgmised tähelepanekud:

1. Andrejev sündmuste keskpunktis

Levadia eelmise hooaja suurim väravakütt on pärast juuli lõpus Legioni liitumist näidanud suurepärast väravahoogu ka tabeli alumise poole meeskonna eest, jõudes lühikese ajaga juba kaheksa tabamuseni. Täna oli Andrejev silmnähtavalt eriti näljane ja terav ning jõudis korduvalt trahvikastist hästi löögile. Paraku ei olnud realiseerimise poolest tema päev.

Juba kolmandal minutil pidanuks Andrejev Andrei Sidorenkovi suurepärase karistuslöögi järel skoori tegema, aga ei saanud palli raami. Teise poolaja alguses oli tal kaks võimalust, aga Kotenko sai tema löögid kätte nii posti kõrvalt kui ka lati alt. Enda teenitud penalti realiseerimise järel avanes Andrejevil lõpu eel veel kaks head šanssi, aga 85. minutil vastas Kotenko taas hea tõrjega ning üleminutitel saatis ta ise palli väravast mööda.

2. Gussev on kiirrünnakutel tõhus relv

Endine koondislane Maksim Gussev, kes tänavuse hooaja eel tõsise vigastuse sai, on septembri lõpust alates mänguminuteid koguma hakanud ning kuulus täna esmakordselt ka põhikoosseisu. Terav paremäär oli väga nähtav eriti kiirrünnakutel, mida Legion igal võimalusel harrastas, ning paistis eriti hästi silma mängu alguses. Gussev pääses korduvalt äärelt jooksu, ent tulemust tema reidid lõpuks siiski ei toonud, sest kuigi Dmitri Kruglov jäi talle kiirusega selgelt alla, suutis ta kogemustega Gussevi mängunälga siiski kontrollida.

Igal juhul lisab Gussevi väledus Legioni mängule dimensiooni, mida nende muidu suurepärane tipuründaja Andrejev pakkuda ei suuda. Ilmselt sarnastel kaalutlustel alustas täna teise ründajana Marek Šatov, kellelt oodati samuti vasturünnakutel Levadia kaitseliini ülejooksmist.

3. Segane intsident poolaja lõpus

Levadia väravad sündisid vaid paariminutilise vahega, misjärel näisid nad minevat oma teed, kuid see tee võinuks kiiresti muutuda, kui otsekohe pärast teist väravat Legion penalti oleks teeninud.

Mis siis täpsemalt juhtus? Pika mänguseisaku ja palju vaidlemist kaasa toonud olukorras ebaõnnestus esmalt Andrejevi löögiüritus kastijoonelt, misjärel ta kukkus palli blokeerima viskunud Bogdan Vaštšukile peale ning põhjustas viimasele peahaava. Samal ajal põrkas aga pall trahvikasti paremasse äärde, kus Kruglov näis selgelt käega takistavat Gussevit, ning viimane viskus pikali. Lõpuks kõlas ka peakohtunik Kristo Tohveri vile, kuid esialgse arusaamatuse järel sai selgeks, et mitte penalti märgiks. Samuti ei saanud ta võtta sellest olukorrast viga Andrejevile, sest sel juhul oleks vile põhjendamatult viibinud. Lõplik otsus pidi seega olema Kruglovi tegevuse määrustepäraseks lugemine ning kohtuniku otsusel mängu peatamine Vaštšuki peavigastusega tegelemiseks.

4. Levadia pingil napib pähklite purustamiseks jõudu

Levadia murdis edukalt katki Legioni pähkli, kuid hõbemedalite püüdmiseks tuleb neil veel sedasama teha nelja veelgi tugevama pähkli vastu. Järgmiseks ootab ees Paide Linnameeskond, seejärel Nõmme Kalju ja kahel korral FC Flora. Reaalse hõbedalootuse säilitamiseks on vaja kõik mängud võita. Pikk käimasolev võiduseeria annab Levadiale enesekindlust ja lootust, olgugi et võidud on tulnud läbi raskuste, kui näiteks eelmises voorus Tartu Tammeka vastu vajati Trevor Elhi viimase hetke väravat.

Ent küsimus ei seisne vaid sportlikus tasemes ja enesekindluses, sest Levadia olukord on seoses Manucho ja Zurab Otšigava lahkumisega ka tööjõu osas keeruliseks muutunud. Näiteks täna ei seganud meeskonda mängukeelud, aga pingilt oli Levadial ometi võtta vaid kaks kogenud väljakumängijat - äärekaitsja Trevor Elhi ja pidevalt vigastustega kimpus poolkaitsja Igor Žurahhovski. Näpuotsaga mänguminuteid teeninud meestest olid valikus Artjom Komlov ja Anton Krutogolov. Lisaks Andres Järve ja Daniil Petrunin, kes ootavad aga alles oma Premium liiga debüüti.

Arvestades tihedat graafikut ja eesootavate vastaste taset on äärmiselt keeruline järelejäänud hooaega ilma kadudeta läbida.

5. Mängu parim - Bogdan Vaštšuk

Levadia keskpoolkaitsja tegi järjekordse muljetavaldava etteaste ning sai seitsme väravasöödu kõrval kirja ka hooaja kuuenda täistabamuse.