Luup peale | Kuressaare tegi põhimõttelisest vastasseisust jõudemonstratsiooni (0)

Kadrioru staadionil suutis Kuressaare kolme järjestikuse kaotuse järel omavahelises mängus Tallinna Kalevist jagu saada. Tabelis annab see kaheksa vooru järel tugeva seitsmenda koha.

Kuivõrd meeskonnad olid tabelinaabrid ja mõlemad mängivad püsimajäämise nimel, siis võis oodata põhimõttelist ja printsipiaalset lahingut, mida aga ei tulnud.

Kuressaare haaras mängu ohjad juba avavilest alates ning suuremad pinged võeti maha kuuenda minuti väravast. Rasmus Saar tegi siis pika audi kasti, Rauno Tutk saatis selle järel esimese löögi peaga posti, aga Ranon Kriisa mängis olukorra visalt lõpuni. Nii lükkas ta osavalt Tanel Tambergi kõrvalt jala välja ja suunas teise palli võrku.

Samas vaimus jätkus mäng läbi kogu kohtumise - Kuressaare mängis palliga, surus ja Kalev ootas oma momenti, mida täna ei tulnudki. Ründefaasist jäid kodumeeskonnal näppude vahele paar teenitud nurgalööki ja blokeeritud kauglööki. Lõpptulemuse vormistas Kuressaare tänu Märten Pajunurme penaltile, mille teenis avavärava löönud Ranon Kriisa. Soccernet.ee tegi kohtumisest järgmised tähelepanekud:

1. Kui pole Lipu kiirust, oskab Kuressaare ka teistmoodi

Kuressaare sai paar päeva enne mängu väga halva uudise - nende esiründaja ja potentsiaalselt suurima väravamasina Otto-Robert Lipu hooaeg on kindlasti läbi. Juba eelmised kaks mängu on meeskond pidanud ilma Liputa hakkama saama, aga seni kuskilt mujalt väravaid ei tulnud. Nüüd aga küll.

Roman Kožuhhovski otsustas Kalevi vastu asjad jõuga paika panna. Joonas Soomre ning Sander Lahe vahetus läheduses (kohati ka kõrval) tegutses Rauno Tutk, kes tuntud pigem kui kaitsva suunitlusega mängija. Pikkade pallide puhul toimis Tutki käik väga hästi. Enamik ohtlikest olukordadest tulid just teise korruse lahingutes, kus Kure ründajad Kalevi kaitsjad paika panid. Nii füüsiliselt võimsad keskkaitsjad, Tutk kui ka Laht ohustasid Kalevi väravat tõsiselt peaga ning vaid Karl-Andre Vallneri hea tegutsemine päästis meeskonna veel halvemast.

Omamoodi fenomeniks oli täna ka Mairo Miil, sest Kuressaare kasutas strateegiat, kus ka audiviskeid rakendati tsenderdustena. Vasakul äärel tegutsenud Miil andis neid sageli ka paremalt äärelt ning kõik tekitasid Kalevi kastis kõvasti sibinat-sabinat.

2. Ilus mäng üksi ei maksa midagi

Kui Kuressaare mänguliselt Tartus hiljuti Tammekat loputas, siis möönis Sander Laht pärast mängu, et nii head Kuressaaret ta ei mäletagi. Toona jäi lõppseisuks 2:1, kuigi ausam oleks ehk olnud näiteks 5:0. Võimalusi oli ohtralt, väravaid aga vaid kaks.

Täna käidi pikalt sama rada. Avapoolajal tegi Kuressaare seitse pealelööki Kalevi nulli vastu, ent poolaja seis oli vaid 1:0. Kalev pääses esimest korda löögile alles 68. minutil ja seegi polnud suurem asi, ent seisu poolest oldi jätkuvalt mängus sees. Piisas vaid ühest õnnestumisest.

Kuressaare oli aga täna Kalevist nii üle, et ka kehva realiseerimisega saadi tänu 80. minuti penaltile turvaline vahe sisse ja lõpp ärevaks ei läinud.

3. Kaldma vigastus muudab Kalevi veel kõvasti nooremaks

Kalev torkab noorusega teadupärast silma isegi maailma mastaabis ja seega on iga vähegi kogenud Premium liiga mängija seal noortele oluline eeskuju. Aastaid Nõmme Kaljus ja Paide Linnameeskonnas pallinud Sören Kaldma on karastada saanud ka Eesti koondises ja pidas täna oma 99. Premium liiga kohtumist. Võib juhtuda, et sajas laseb end natuke oodata, sest parem reis läks läbi kohtumise aina hullemaks, kuni polnud enam tark jätkata. Kaldma lahkumise järel saabus keskkaitsesse eile alles 17. sünnipäeva tähistanud Jakob Tamberg, mis tegi niigi noorest meeskonnast veelgi noorema.

4. Mängu parim - Sander Seeman

Kuivõrd Kuressaare ründajad küll tekitasid võimalusi, aga jätsid need löömata, siis sealt parimat otsida oleks ehk liig. Küll aga esines tavapäraselt kõrgel tasemel Sander Seeman, kes hoidis Kalevi keskvälja vaos, võitis ohtralt palle, töötas stabiilselt kõvasti kõik 90 minutit ja algatas ka rünnakuid.