Luup peale | Õnne julgusega välja teeninud Paide seljatas hooaja ühes vingemas lahingus Levadia (galerii!) (0)

Foto: Liisi Troska

Premium liiga 23. vooru viimases kohtumises alistas Paide Linnameeskond koduväljakul 1:0 arvulises vähemuses lõpetanud FCI Levadia ning kindlustas liigatabelis teist kohta. 181 pealtvaataja ees peetud mängu ainsa värava lõi 71. minutil Deabeas Owosu-Sekyere.

Mõlemad võistkonnad tulid platsile isuka mänguplaaniga, sest vastast survestati kõrgelt. Kes selle alt välja tuli, leidis eest mitmete tühimikega väljaku. Meeskonnad kasutasid selle ruumi ära ning tulemuseks oli dünaamiline, hoogne, võitluslik, intensiivne ja võimalusterohke matš, mida pole patt liigitada Premium liiga selle hooaja kõrgetasemelisemate sekka.

Paide teenis juba 1. minutil nurgalöögi ning Levadia proovis 5. minutil kaugelt, aga Mait Toom püüdis. 13. minutil mängis Sergei Mošnikov üks-üks olukorda Edrisa Lubega, aga Uganda ründaja esimene puude oli liiga tugev. Minut hiljem eksis mängu avades Abdul Razik Yusif ning Levadia mängis löögile Karl Rudolf Õiguse, kes sihtis tagumist ristnurka, aga tabas latti. Mängitud polnud veel veerand tundigi!

REKLAAM

27. minutil mängis Paide trahvilöögi lahti nii, et lõpuks pääses peaga löögile Yusif, aga sooritus jäi pehmeks ja Artur Kotenko püüdis. Minut hiljem oli Levadial superšanss, kui Brent Lepistu perfektne tsenderdus leidis Paide keskkaitsjate vahelt üles Manucho, kelle pealöögi aga Toom hiilgavalt tõrjus.

40. minutil proovisid kaugelt nii Sergei Mošnikov kui Lubega, ent avapoolaja viimane moment kuulus Levadiale ja pakub kõneainet praegugi. Karistusalasse sööstnud Robert Kirss kukkus pärast Yusifi sekkumist. Kohtunikud lubasid mängul jätkuda, kuigi korduste järgi oli penaltiks põhjust rohkem kui küll.

Teine poolaeg algas Paide survega. 47. minutil tulistas Deabeas kaugelt, aga Kotenko lükkas palli üle lati. Minut hiljem hoidis Kotenko supertõrje ära Premium liiga debüüdi teinud serblasest keskkaitsja Nemanja Lakic Pešici omavärava. Järgmised šansid avanesid jällegi Levadial – 53. minutil tõrjus Toom Bogdan Vaštšuki pealelöögi ning 61. minutil äsas Manucho nurgalöögi järel talle ette langenud palli mõnelt meetrilt üle värava.

Uus pööre saabus mängu 67. minutil, kui eemaldati teise kollase kaardi teeninud Levadia poolkaitsja Mark Oliver Roosnupp. Kaasnenud karistuslöögi mängis Paide osavalt lahti ja Yusifil oli väga soodne võimalus võõrustajad juhtima viia, aga 19-aastane ghanalane tulistas tagumisest ristnurgast üle.

Kohtumise ainus värav sündis 73. minutil, kui Paide teenis vastuolulise karistuslöögi – Maksim Podholjuzin eeldas, et temaga kontakti läinud Siim Luts on teinud vea ja võttis palli kätte, aga osutus ise määruste rikkujaks, sest kohtunik Lutsu viga ei näinud ja fikseeris Podholjuzinile käega mängu.

Kaasnenud karistuslöögi vasakult äärelt tsenderdas ideaalse trajektooriga värava ette Mošnikov ning Levadia mängijate tähelepanust vabanenud – kes täpselt süüdi, oli keeruline öelda – ja õigeaegselt spurtinud Deabeas lükkas palli peaga võrku.

Levadia tegi vähemusse ja kaotusseisu jäämise järel kolm vahetust, aga platsile toodud värsketest jalgadest korraliku viigivõimaluse tekitamiseks ei piisanud. Paide sai teist korda järjest Levadiast jagu ning kindlustas tabelis teist kohta. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Paide jaoks asjad klappisid ja ambitsioonikus sai premeeritud

Võrdsete vastaste mängu võitmiseks on reeglina natuke õnne ka vaja ning Paidel seda täna ka jagus. Ühe superšansi lõi Levadia latti, teise tõrjus Toom ja kolmas äsati üle. Ning enda oma kasutati ära. Lisaks olid Paide jaoks soodsad ka paar kohtuniku võtmeotsust. Ent samamoodi öeldakse, et õnn tuleb ka välja teenida, mida Paide kahtlemata ka tegi.

Meeskonna pühendumus ja eneseusk olid läbi terve 90 minuti kõrged. Kui aegajalt näeb, et kaasmängijate tõsised eksimused tekitavad viha ja heitumust, mis omakorda rikub mängutuju ja meeskonna moraali, siis Paide mängijad toetasid teineteist nii heas kui ka halvas. Seda viimast
ambitsioonika mänguplaani tõttu esines.

Ent mõned eksimused enda väljakupoolel, millest Levadia (pool)ohtlikud võimalused tekitasid, ei osutunud kokkuvõttes Paide tänaseks pitseriks, sest julge palliga mäng väljaku igas tsoonis võimaldas neil kohtumist kontrollida. Ambitsioonikuse eest tasus kuningas jalgpall täna Paidet
võiduga.

2. Levadia pahameel vilepartii osas

Telekorduste järgi otsustades pidanuks 44. minutil Yusifi ja Kirsi duellis vilistama vea Levadia kasuks. Kas viga oli napilt enne karistusala või kastis, on omaette küsimus, aga penaltihõng tolles olukorras oli väga vänge.

Kui Roosnupu teise kollase kaardi osas suurt midagi vaielda polnud, siis karistuslöök, millest sündis kohtumise ainuke värav, tekitas Levadia leeris samuti sügavat pahameelt. Muidugi tuleb alati mängida vileni, aga Podholjuzini otsusest pall kätte võtta on inimlikult väga lihtne aru saada,
sest Luts tegi talle ilmselge vea.

Kohtunik Karl Koppel lubas täna mängida jõuliselt ning see lähenemine oli suures plaanis põhjendatud, sest kumbki meeskond usaldust ei kuritarvitanud ja räpaseks kohtumine ei läinud. Jah, kiirrünnakute pidurdamisel tehti küünilisi vigu, ent mitte vastase tervist ohustavaid. Podholjuzini ja Levadia peatreeneri Vladimir Vassiljevi pahameel vilepartii suhtes oli aga
mõistetav.

3. Paidel on trumbid käes, aga seis on endiselt libe

Paide, Levadia ja täna Tallinna Legioni vastu 1:1 viigiga rahuldunud Nõmme Kalju vahel peetavas hõbedaheitluses on trumbid nüüd Paide käes. sest tabeliseis ütleb: 1. Flora 58 punkti (21 mängust), 2. Paide 48 (22), 3. Kalju 44 (23), 4. Levadia 41 (22). Paide edu on korralik, aga vähemalt
esialgu kaugeltki mitte piisav, sest esinelikul on omavahel veel kõvasti mänge pidamata.

Premium liiga kolmandas ringis on esineliku omavahelisest kuuest mängust peetud vaid kaks (Levadia – Kalju 2:1 ja Paide – Levadia 1:0). Ning liiga poolitamise järel mängitakse omavahel veel üks ring. Seega kohtumisi, mis sarnaselt tänasele omavad kuuepunktilist mõjuvälja (Paide edestab praegu Levadiat 7 punktiga, aga kaotuse puhul olnuks vahe kõigest 1 punkt), näeb veel rohkesti.

4. Paide on Deabease ja Yusifiga täkkesse pannud

Tänane kohtumine oli Deabease jaoks Premium liigas viies, aga värav juba kuues. Hollandi edurivimees alustas duublitega Tartu Tammeka ja Viljandi Tuleviku vastu ning on nüüd sahistanud ka mängudes Tallinna Kalevi ja Levadiaga. 20-aastase Deabease pakutav tempo on selgelt Paide mängutaset tõstnud ning tema värbamine on olnud selge õnnestumine.

Sama võib öelda ka 19-aastase keskkaitsja Yusifi kohta, kelle enesekindlus palliga mängus toob küll igas kohtumises kaasa kaks-kolm eksimust, aga on kokkuvõttes niivõrd suure kasuteguriga, et annab Paide ründemängule lisamõõtme, mille pidurdamiseks peavad vastased spetsiaalselt valmistuma. Keskkaitsjat, kes ikka ja jälle teda survestava ründaja ette võtab ning talle üks-ühele ära teeb, Premium liigas sageli ei kohta.

Levadia ridades tegi Premium liiga debüüdi septembris klubiga liitunud Nemanja Lakic Pešic, kelle seni ainuke etteaste oli olnud karikamängus JK Retro vastu. Serbia keskkaitsja ei paistnud silma ei millegi silmatorkavalt hea ega halvaga.

Foto: Liisi Troska

5. Mängu parim – Sergei Mošnikov

Kogenud keskpoolkaitsja oli Paide mängu tempomeister. Just tema dispetšerlik tegutsemine keskväljal, kus ta palli kiirel ja osavalt vastu võttis ning selle siis edurivile edasi suunas, võimaldas Paidel mängulist ülekaalu enda valduses hoida. Ning Mošnikovi karistuslöök, millest Deabeas võiduvärava lõi, oli ideaalne.

4. oktoobril kell 15.00 Paide linnastaadionil

Paide Linnameeskond - Tallinna FCI Levadia  1:0 (0:0)
73. Deabeas

Väravasöödud: 73. Sergei Mošnikov
Hoiatused: 58. Abdul Razak Yusif, 90. Siim Luts - 41. Karl Rudolf Õigus, 42. Maksim Podholjuzin, 56. , 67. Mark Oliver Roosnupp, 62. Manucho, 82. Marko Savic (treener), 82. Zurab Otšigava, 85. Robert Kirss
Eemaldamine: 67. Mark Oliver Roosnupp
Mänguolud: +12, pilves vihmane ilm; muruväljak heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 181
Peakohtunik: Karl Koppel
Abikohtunikud: Maikel Mikson, Sten Klaasen
Neljas kohtunik: Joonas Jaanovits

Paide: Mait Toom, Joseph Saliste, Kristjan Pelt, Abdul Razak Yusif, Muhammed Sanneh, Karl Mööl, Andre Frolov, Sergei Mošnikov (76. Sander Sinilaid), Deabeas (83. Kevin Kauber), Edgar Tur, Edrisa Lubega (63. Siim Luts).
Varus: Mattias Sapp, Martin Kase, Sander Sinilaid, Siim Luts, Kevin Kauber, Kevor Palumets.

Levadia: Artur Kotenko, Dmitri Kruglov, Nemanja Lakic Pešic (77. Zurab Otšigava), Maksim Podholjuzin, Trevor Elhi (81. Markus Jürgenson), Brent Lepistu, Karl Rudolf Õigus (76. Artjom Komlov), Mark Oliver Roosnupp, Bogdan Vaštšuk, Robert Kirss, Manucho.
Varus: Richard Aland, Zurab Otšigava, Markus Jürgenson, Andres Järve, Nikita Dronov, Artjom Komlov, Anton Krutogolov.

Tabeliseis:

Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
21
19
1
1
56:15
58
2.
22
16
0
6
55:24
48
3.
23
13
5
5
42:14
44
4.
22
12
5
5
53:29
41
5.
23
9
2
12
27:39
29
6.
23
6
7
10
23:35
25
7.
23
5
6
12
21:33
21
8.
23
5
6
12
18:38
21
9.
23
4
7
12
21:44
19
10.
23
3
3
17
12:57
12

SEOTUD PILDIGALERII
Fotograaf: LIISI TROSKA
SEOTUD LOOD
SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
PREMIUM LIIGA
OTSEPILT: kas viigimeistrid Legion ja Kuressaare selgitavad lõpuks võitja?  (läks!)
NAISED
Katrin Loo – tingimusteta võitleja, kes annab alati endast maksimumi ning paneb ka kõik teised pingutama
MEISTRITE LIIGA
Kellele vormistamise vaev, kellele viimane õlekõrs - PSG, kuidas käitud?
TASKUHÄÄLINGU VÄRSKE OSA
Pikk ette (ja ise järele) | Kalju ja Flora mängisidki nagu meeskonnad, kel tabelis nüüd 25 punkti vahet
EESTLASED VÕÕRSIL
PÕHJALIK JUTUAJAMINE
Koroona lennutas Reiteli värvikast Aafrikast Tulevikku – miljonärist suurinvestori puudumisel mängijate usuga kõrgemale
SILM PEALE!
Vladislav Kreida: üks hea hooaeg ei näita midagi. 10 head hooaega järjest - vot see on tase!
SOCCERNET TV
RISTNURK
REKLAAM
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
27
24
2
1
67:16
74
2.
Paide Linnameeskond
28
20
1
7
72:32
61
3.
Tallinna FCI Levadia
27
16
6
5
64:35
54
4.
Nõmme Kalju FC
28
14
7
7
48:22
49
5.
Tartu JK Tammeka
28
8
8
12
33:44
32
6.
Viljandi JK Tulevik
28
9
4
15
30:46
31
7.
Tallinna JK Legion
28
7
7
14
23:42
28
8.
JK Narva Trans
28
6
6
16
29:45
24
9.
FC Kuressaare
28
4
8
16
26:62
20
10.
JK Tallinna Kalev
28
5
3
20
18:66
18
SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

  • T, 18.00 Legion - Kuressaare (Premium liiga)
  • K, 18.00 Vaprus - United (Esiliiga)
  • R, 18.00 Eesti - Türgi (naiste A-koondis)
  • L, 13.00 Kalev - Kuressaare (Premium liiga)
  • P, 13.00 Paide - Flora (Premium liiga)
  • P 18.00 Maardu - Vaprus (Esiliiga)
  • KÕIK näidatud mängud ja kava on siin!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
74
Paide Linnameeskond
61
Tallinna FCI Levadia
54
Nõmme Kalju FC
49
Tartu JK Tammeka
32
Viljandi JK Tulevik
31
Tallinna JK Legion
28
JK Narva Trans
24
FC Kuressaare
20
JK Tallinna Kalev
18
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

PREMIUM LIIGA ÜLEMINEKUD

Vaata, millised muutused on toimunud Eesti meistriliiga klubides!

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK