LOE JÄRELE: hiilgava esitusega silma paistnud Hein tegi hooaja kolmanda nullimängu (0)

Karl Jakob Hein. Foto: Scanpix / A'Manuel Blondeau / AOP.Pre / SIPA

Karl Jakob Heina koduklubi Real Valladolid mängis Hispaania kõrgliiga kuuendas voorus 0:0 viiki Real Sociedadiga, Eesti koondise esikinnas tegi mitu otsustavat tõrjet.

Hein tegi esimese hea tõrje 10. minutil, mil Sociedadi ääreründaja Takefusa Kubo trügis meeste vahelt läbi ja leidis värava eest Orri Oskarssoni, kelle löögi blokeeris Cenk Özkacar. Jätkuolukorras tuli seitsmelt meetrilt pealelöök, mille Hein püüdis.

Teist korda oli Valladolidi värav ohus 28. minutil, mil Sheraldo Becker pääses pärast vastase nurgalööki juba oma poolelt jooksma ning jõudis Heinaga silmitsi, ent eestlane jäi duellis peale.

Heina viimane avapoolaja tipphetk oli 45+2. minutil, kui Becker lõi värava eest vabalt peaga, kuid eestlane hiilgas reaktsioonitõrjega.

Video poolaja viimasest momendist:

Teise poolaja esimene suur võimalus avanes Valladolidile, kui Raul Moro pääses Alex Remiroga silmitsi, ent ei löönud ära. 65. minutil oli lähedal Sociedad, aga siis lõi Martin Zubimendi paarilt meetrilt kaitsja rikošetist üle. Minut hiljem külalised skoorisid, kui Zubimendi ja Mikel Oyarzabal olid kahekesi värava ees ning viimane lükkas palli tühja, ent kui esimene söötis, oli EM-finaalis võiduvärava löönud hispaanlane napis suluseisus.

Poolaja teises pooles pääses Valladolid kahel korral: esmalt tabas Becker latti, veidi hiljem lõi Oyarzabal värava eest peaga üle. Kohtumise viimane suurepärane võimalus avanes aga Valladolidil, kui Juanmi Latasa lõi üleminutitel peaga üle.

Heinast sai kolmas väravavaht, kes sel hooajal teinud La Ligas kolm nullimängu. Teised kaks on Atletico Madridi puurilukk Jan Oblak ja Real Madridi vaht Thibaut Courtois - pole paha seltskond, kuhu kuuluda.

Nii Valladolidil kui Sociedadil on viis punkti ning nad seisavad tabelis täpselt väljakukkumistsooni peal.

Real Valladolid - Real Sociedad 0:0