Memo | Levadia sisutühi esitus ei võimaldanud liiga punase laterna vastu rohkemat viigist (0)

FCI Levadia vs Nõmme United. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

FCI Levadia ei suutnud koduväljakul paremat 1:1 viigist Nõmme Unitedi vastu.

Kolm päeva tagasi Eesti meistritiitli kindlustanud Levadia oli täna Unitedi vastu vaid enda hale vari. Võrreldes eelmise mänguga tervelt kaheksa muudatust algkoosseisus teinud Levadia omas küll näiliselt mängu vältel kontrolli, kuid hoolimata sellest oli tegu sisutühja esitusega.

Levadia valdas mängu algusest peale rohkem palli, kuid esimesel poolajal tekitasid kõige enam elevust Unitedi sirgjoonelised lahendused liinide taha. Esimesel poolajal otsiti neid rohkem Henri Järvelaiu äärt pidi, kus pääses tihti jooksu Jevgeni Demidov. Nende ohjeldamisel mängis aga olulist rolli Levadia varuväravavaht Oliver Ani, kes oma õigeaegsete sööstudega Unitedi olukorrad luhtas. Ani jaoks oli tegu elu esimese Premium liiga mänguga.

Teisel poolajal saatis Curro Torres järjest rohkem põhikoossseisu mehi väljakule. Neist kõige varem liitusid paremale äärele koondisemehed Michael Schjonning-Larsen ja Yoan Jakovlev, kes hakkasid mängu dünaamikat kiiresti muutma. Levadia parem äär muutus ohtlikuks ja Unitedil tekkis järjest rohkem raskusi selle haldamisega.

Pärast palli järjest kiiremini ühelt äärelt teisele liigutamist, õnnestus Maksimilan Skvortsovil kasti ääres endale ruumi tekitada ja 16-aastane noormees leidis tsenderdusega tagantpostist Mark Oliver Roosnuppu, kes Levadia 66. minutil juhtima viis.

Võis eeldada, et sellega suretab Levadia mängu välja ja Unitedi laul on lauldud. 10 minutit hiljem murdis aga Demidov vasakult äärelt kasti ja sundis osava konksuga Schjonning-Larseni talle vea tegema. 76. minutil realiseeris penalti keskkaitsja Jakub Luka, kelle jaoks oli tegu Premium liiga esimese väravaga.

Levadia surus näiliselt Unitedit terve mäng, kuid viigist paremat tulemust nad täna ei väärinud. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Sellele järgnes Levadia surve, millel puudus aga märgatav mõju väravavõimaluste loomisel ning 1:1 seisuga mäng ka lõppes. Soccernet.ee tähelepanekud:

Pöördehetk | Demidovi julge ettevõtmine. Luka realiseeritud penalt oli võimalik ainult tänu Demidovi julgele ettevõtmisele kastis. Unitedi ühe kogenenuma lülina tunnetas ründaja, et selles olukorras oli vaja mäng ette peale võtta ja sai sellega suurepäraselt hakkama.

Üllatus | Levadia sisutühi esitus. Mängueelselt oli meedias juttu, et Levadiat võib tänase mänguga seoses tabada võidu pohmell pärast kolm päeva tagasi Tartus tiitli kindlustamist. Kuid arvestades Unitedi koosseisuprobleeme, siis oleks isegi Levadia teiselt rivistuselt oodanud paremat mängupilti. Kui vaadata FlashScore’i statistikast löökide koguarvu, siis see oli 27:1 Levadia kasuks. Löögid raami, aga 4:1. Tegu pole mitte olukordade raiskamise, vaid keskendumise puudumisega.

Ilusad hetked | Luka esimene värav Premium liigas. Olenemata, kas Jakub Luka järgmisel hooajal Premium liigas jätkab, siis värava sai ta tänasega kirja. Siiras emotsioon, mis temast penalti realiseerimise järel kiirgas oli ilus vaadata.

Staar | Unitedi meeskondlik võitlus. Kuigi Levadia mängis täna mannetult ja kehvasti, siis tuleb siiski kiita Nõmme Unitedi meeskonnaülest pingutust ja oma mänguplaanile kindlaks jäämist, millega õnnestus täna liiga liidri vastu punkt teenida.

Tsitaat | "Jäime oma mänguplaanile kindlaks ja suutsime õnneks ka värava lüüa see mäng. Neid pole sel hooajal palju olnud, see on alati tore," vastas Unitedi poolkaitsja Järviste küsimusele mis sai tänase mängu puhul määravaks.